Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Izraelský velvyslanec: Oblíbil jsem si Ústecký kraj a rád ho navštěvuji

 
ii
Daniel Martin Meron, velvyslanec Státu Izrael, přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na festival Barevný region, která se konala v pátek 25. května, a tuto příležitost využil i k hlubšímu poznání kraje. Hejtman seznámil velvyslance s historií a současností kraje a jeho charakteristikou. Představil také aktivity členů židovské obce v Ústeckém kraji a připomněl i jejich práci v rámci Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje.
 

 
 

„Výbor připravuje po několik let zdařilou akci pod názvem Barevný region, která přibližuje kulturu a tradice národnostních menšin v kraji. Židovská obec se na těchto aktivitách pravidelně podílí a já osobně se s představiteli židovské komunity i izraelské ambasády pravidelně setkávám,“ uvedl při rozhovoru s velvyslancem hejtman Oldřich Bubeníček.

Daniel Meron vyjádřil potěšení z pozvání na oficiální návštěvu kraje. Rád také přiznal, že si Ústecký kraj velmi oblíbil a rád navštěvuje turisticky zajímavé oblasti, zejména České Švýcarsko. Hejtman i velvyslanec vyjádřili přesvědčení, že spolupráce mezi Izraelem a ústeckým regionem má široký potenciál. Nabízí se například vzájemná spolupráce při inovacích, vzdělávání i obchodu.

Velvyslance doprovázel při jeho dopoledním programu náměstek hejtmana Petr Šmíd. Velvyslanec v doprovodu náměstka hejtmana Petra Šmída navštívil synagogu v Děčíně a setkal se s vedením Inovačního centra ÚK. Dále společně navštívili střední školu zahradnickou a zemědělskou v Děčíně – Libverdě, kde s ředitelem školy Liborem Kuntem diskutovali o možnostech vzájemné spolupráce, jako je výměna studentů a sdílení know-how.

Hejtman Oldřich Bubeníček a Daniel Meron pak odpoledne společně navštívili přehlídku Barevný region v Ústí nad Labem.

ii

ii

 

ii

 

ii

 

ii

 

ii

ii

ii

 

ii

 

ll
V dopoledním programu velvyslanec navštívil SŠ v Děčíně - Libverdě

 

ll
V dopoledním programu velvyslanec navštívil SŠ v Děčíně - Libverdě

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.5.2018 / 26.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém