Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jablečné slavnosti v Chomutově

 
js
Severočeské farmářské trhy v Chomutově, letos v pořadí šestnácté, máme úspěšně za sebou. Do konce sezony zbývají ještě čtyři pokračování. Trhy, které se uskutečnily v sobotu 4. října, opět prokázaly svou velkou oblibu mezi lidmi. Cestu na ně si v sobotním dopoledni našlo několik tisíc návštěvníků, kteří také byli svědky mírně netradičního pojetí. Organizátoři tentokrát dali celé akci přívlastek „Jablečné slavnosti".
 

 
 

Proč tomu tak bylo? „Chtěli jsme trhy trochu ozvláštnit. Dělat pokaždé podobné farmářské trhy, kde máte stejné prodejce, nám přišlo málo a také bychom rádi podpořili naše pěstitele jablek, kteří to teď mají těžké.," vysvětluje volbu jablka jako symbolu uplynulých trhů pořadatel ze společnosti Český um, Adam Weber.

Nápad v podobě Jablečných slavností, podpořených navíc ještě soutěží o nejchutnější jablečný výrobek, se osvědčil. V Jirkově, kde se uskutečnila stejná akce před týdnem, se sešlo čtrnáct výtvorů, nyní v Chomutově sice o čtyři méně, ale stejně kvalitní a dobré. Vybrat vítěze nebylo pro porotu, složenou ze zástupců města, Ústeckého kraje a prodejců, vůbec jednoduché.

Bez zajímavosti není ani fakt, že v obou městech brali pomyslné zlato muži a oceněni, kromě zkušených kuchařek, byly také velmi mladé slečny ve věku dvanáct a čtrnáct let. V Jirkově to byl pan Cafourek s jablečným koláčem, v Chomutově pak pan Luděk Nesládek z Droužkovic, který si připravil chutná pečená jablka.

Na farmářské trhy v Chomutově se letos budete moci vypravit ještě čtyřikrát, 18. října a 1., 15., a 29. listopadu. Kromě těch posledních budou všechny probíhat tradičně na náměstí 1. máje, závěr se uskuteční u Městského informačního centra. 1. Listopadu organizátor slíbil trhy ozvláštnit nabídkou mezinárodních lahůdek a ani ten poslední letošní byste si neměli nechat ujít, bude totiž v duchu zabijačkových hodů.

Severočeské farmářské trhy se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, pana Oldřicha Bubeníčka.

 

Zdroj:

Český um – Artificium Bohemicum, o. s., organizátor SFT

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049

jv
Výrobky hodnotila i náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová

jm
Porota, ve které byl i chomutovský primátor Jan Mareš, měla nelehkou práci

vv
Vítězný výrobek

2
Tento jablečný koláč se umístil v soutěži na druhém místě

3
Tento oceněný výrobek se umístil na třetí příčce

 

 

por
Porota předává ceny vítězům soutěže jablečných slavností

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.10.2014 / 9.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém