Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jak využít moderní technologie v cestovním ruchu

 
1
Podpořit rozvoj cestovního ruchu pomocí IT technologií i ve venkovských oblastech má za cíl mezinárodní projekt e-Create, na němž se podílí také Ústecký kraj. Ten je hostitelem třídenního zasedání projektových partnerů na zámku Červený hrádek u Jirkova.
 

 
 

2
Nadpis
Tisková zpráva z 10. října 2012

Na Červený hrádek se sjelo čtyřicet zástupců z jedenácti evropských kvůli elektronizaci a využití IT technologií v cestovním ruchu. „Jednoduše řečeno jde o to, aby si turista mohl ve kterékoliv z 11 zemí Evropy pohodlně naplánovat cestu či dovolenou, najít hotel, zjistit, jestli je v něm přístupné wi-fi připojení, vyhledat zajímavé cíle a další detaily," přiblížil projekt Radek Štejnar, starosta Jirkova, který se části zasedání zúčastnil. 
Účastníky projektu jsou země Evropské unie, jako je Německo, Polsko, Francie, Itálie, Portugalsko, ale také Norsko, nečlen EU. V současné době odborníci mapují body zájmu, řeší sítě a legislativní možnosti, které jsou v každé zemi různé. V Jirkově na zámku probíhají workshopy, diskuse, průzkumy.

Cílem projektu, financovaného INTERREG IVC, je připravit legislativní a technické prostředí pro vytvoření jedné aplikace, která bude fungovat v zapojených státech. „Výstupem budou podklady pro vlády, úřady a instituce, které umožní využívání této společné aplikace," doplnila Jaroslava Kuszniruková, vedoucí odboru strategie, přípravy a realizace projektů Krajského úřadu Ústeckého kraje.


1
Setkání na Červeném hrádku - zleva zástupce leadpartnera (Sasko - Anhaltsko) Frank Trager, zástupce Norska, vedoucí odboru SPRP Jaroslava Kuszniruková, starosta Jirkova Radek Štejnar a další partneři a spolupracovníci

1


 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 10.10.2012 / 10.10.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém