Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jaká rozhodnutí k provozům v ústecké Spolchemii vydal v poslední době Krajský úřad Ústeckého kraje?

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
(pro ČTK, Radka Fialová)
 

 
 

Odpověď pro ČTK (Radka Fialová)

Ze dne 7.10.2003

 

Otázka:

Jaká rozhodnutí k provozům v ústecké Spolchemii vydal v poslední době Krajský úřad Ústeckého kraje?

 

Odpověď:

Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, vyzval Spolek pro chemickou a hutní výrobu a.s. (Spolchemie) k přepracování Bezpečnostní zprávy zpracované pro objekt „Výroba nízkomolekulárních epoxidových pryskyřic“ ve lhůtě do 31. prosince 2003 a do té doby řízení přerušil. Společnost byla mimo jiné vyzvána k doplnění bezpečnostní dokumentace ve smyslu vyjádření Ministerstva životního prostředí ČR, Inspektorátu bezpečnosti práce a Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Dalším dokumentem zpracovávaným krajským úřadem je Bezpečnostní zpráva pro celý areál závodu. Účastníci řízení byli seznámeni s podklady pro rozhodnutí a Spolchemie byla některými orgány státní správy vyzvána k doplnění zprávy do konce měsíce října. Pokud bude tato lhůta dodržena, Krajský úřad Ústeckého kraje bezpečnostní zprávu pro celý areál Spolchemie schválí v průběhu listopadu.

Dále Krajský úřad Ústeckého kraje na své úřední desce zveřejnil (do 10. října 2003) oznámení o zahájení zjišťovacího řízení záměru „Výroba polyesterových pryskyřic (nenasycených polyesterů a alkydů)“ v souladu s § 16 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (tzv. EIA). Na krajské úřední desce je také vyvěšeno (do 7. října 2003) oznámení o zahájení řízení k vydání integrovaného povolení (IPPC) pro zařízení „Výroba nízkomolekulárních epoxidových pryskyřic“.

 

Vydala: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 9.10.2003 / 9.10.2003 | Zveřejnit od-do: 9.10.2003-9.11.2003

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém