Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jakákoli medaile bude pro české sportovce úspěchem, ví Bartůšek známý z České televize

 
Stanislav Bartůšek
Ve dnech 27. a 28. srpna ožije Jiříkov na Šluknovsku velkou sportovní akcí. Konat se tu bude 27. ročník tradičního Houmrova triatlonu. V pátek se nejprve na startovní čáru postaví děti, v sobotu pak proběhne hlavní závod dospělých. V roli moderátora akce se objeví ostřílený Stanislav Bartůšek. Tohoto rodáka z Ústí nad Labem mohou lidé znát hlavně z obrazovek České televize, kde se objevuje jako moderátor Sportovních zpráv.
Tisková zpráva ze dne 22. července 2021
 

 
 

Letos jste oslavil kulatiny. Jak se udržujete ve formě?

Neudržuji se ve formě nijak cíleně, ale jelikož jsem byl zvyklý celý život se hýbat, tak jezdím na bruslích, přičemž používám k odpichování hůlky. V podstatě markýruji běžecké lyžování. Dále celoživotně plavu a k tomu stále jezdím na kole.

Budete sledovat olympijské hry a na jaké sporty se těšíte nejvíc? Předpokládám, že to budou vaše oblíbené sporty (triatlon, plavání či vodní pólo).

Z pozice klasického sportovního nadšence se na olympiádě těším opravdu na každý sport. Doufám, že budeme mít co nejvíce důvodů k radosti.

Na olympiádě v Sydney v roce 2000 získal bronz Jan Řehula. Byl to zatím jediný cenný kov pro Českou republiku z tohoto krásného sportu. Letos nás v triatlonu bude reprezentovat Vendula Frintová a mladá Petra Kuříková. Jaké jsou jejich šance?

Z této dvojice má jednoznačně větší šance Vendula Frintová. Patří do širší světové špičky, respektive do té užší evropské. Byl by fantastický úspěch, kdyby se dostala do první desítky závodnic. A ona na to má.

Kolik medailí by bylo pro české sportovce úspěchem?

Ani já sám se nemyslel, že by byli sportovci takhle dobře připraveni na olympiádu, když vezmeme v potaz, že přípravu zhatila pandemie. Všechno to „utrpení“ je zřejmě přinutilo víc makat na trénincích. Očekávám špičkové výkony, i když to bude bez účasti diváků velmi smutná olympiáda. Ale abych se vrátil k otázce. Ano, každé zlato či jiný kov bude pro Českou republiku parádním úspěchem.

Na konci srpna se v Jiříkově uskuteční 27. ročník Houmrova triatlonu. Vy budete akci moderovat. Nelákalo by vás spíš ještě závodit?

To víte, že bych chtěl. Možná bych i řekl, že mám lepší fyzičku než před patnácti lety, ale věk prostě nezastavíte a materiál se zkrátka časem opotřebovává. Před lety jsem podstoupil operaci kyčle, a byť by s tím šlo běhat, tak tuto disciplínu záměrně vypouštím. Nohu šetřím, abych mohl dělat ostatní sporty.

Máte za sebou například Ironmana, přeplaval jste kanál La Manche, absolvoval jste Vasův běh na lyžích či výlet na Severní pól. Máte ještě nějakou nesplněnou metu?

Když člověk stárne, měl by být rozumnější. Nějaká ta potřeba lechtání ega jako v dřívějších letech ho pomalu opouští. Takže nic v plánu nemám. Stále mě časově zaměstnává Česká televize, kde jsem editorem, dramaturgem a moderátorem. Připravuji nejen zprávy, ale také velmi zajímavé dokumenty plus samozřejmě vyrábíme oblíbený pořad Cyklotoulky.

01
Stanislav Bartůšek (vlevo) má s moderováním triatlonových závodů již dlouhou praxi

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 22.7.2021 / 22.7.2021 | Zveřejnit od: 22.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém