Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jana Vaňhová se sešla s poslanci a senátory z KSČM

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
ksčm
„Plním svůj slib, pravidelně se setkávat s poslanci a senátory z Ústeckého kraje. Po členech parlamentu z ČSSD a ODS přišli na řadu politici z KSČM,“ komentuje hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová své setkání s dvěma senátory a jedním poslancem z KSČM za Ústecký kraj. Na setkání s hejtmankou přišel senátor Vlastimil Balín, senátor Václava Homolka a poslanec Josef Šenfeld
 

 
 

    „Plním svůj slib, pravidelně se setkávat s poslanci a senátory z Ústeckého  kraje. Po členech parlamentu z ČSSD a ODS přišli na řadu politici z KSČM,“ komentuje hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová své setkání s dvěma senátory a jedním poslancem z KSČM za Ústecký kraj.  

     Na setkání s hejtmankou přišel senátor Vlastimil Balín, senátor Václava Homolka a poslanec Josef Šenfeld.  Jana Vaňhová je seznámila s vlivem ekonomické recese na krajský rozpočet a s tím, jak tato situace ovlivňuje jednotlivé oblasti.  Jak hejtmanka uvedla, situaci stěžuje snížení státních dotací pro sociální oblast. „Našim ústavům sociální péče a domovům důchodcům proto citelně chybí peníze. A to i přesto, že jsme jim z krajského rozpočtu na provoz dali více než obvykle,“ řekla hejtmanka.  „Další citelnou ranou bylo nařízené zvýšení platů státním zaměstnancům. Odcházející vláda nařídila navýšit platy, ale peníze na to neuvolnila. Pro zaměstnance krajských příspěvkových organizací je to jistě dobrá zpráva, ale pro náš rozpočet je velmi problematické vládnímu nařízení vyhovět.“

      Parlamentáři se dotazovali Jany Vaňhové na zastavení dopravních staveb avizované ministerstvem dopravy. Hejtmanka jim sdělila, že má domluvenou schůzku s ministrem dopravy: „Chci s ním hovořit o nutnosti dokončit rychlostní komunikaci R7, protipovodňová opatření v Ústí nad Labem a také sehnat peníze na litoměřický most. Jsou to všechno stavby, které jsou pro rozvoj kraje klíčové. Silnice R7 je důležitá pro zónu Triangle, bez jejího dokončení se nám nepodaří přilákat nové investory. O významu protipovodňových opatření, mezi která mimochodem patří i litoměřický most, není asi potřeba mluvit.“ Hejtmanka v souvislosti s dopravou také připomněla zavedení letního víkendového provozu na malých regionálních tratích - na Kozí, Švestkové a Doupovské.

     Významnou část schůzky věnovali politici z KSČM a hejtmanka také problematice zdravotnictví. Tak jako zástupce ostatních stran, i komunisty Jana Vaňhová požádala o pomoc při navrácení statutu komplexního onkologického centra onkologickému pracovišti v Chomutově. Řeč byla také o kvalitě nemocnic v kraji a nedostatku lékařů, ale i mnoha jiných tématech.

     V závěru setkání se hejtmanka s oběma senátory a poslancem dohodli, že toto setkání bylo začátkem pravidelné spolupráce.

 

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2009 / 29.6.2009 | Zveřejnit od-do: 29.6.2009-29.7.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém