Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Je nám 75, jsme multifunkční a umíme improvizovat aneb rok 2020 v krajské knihovně

 
SVK ÚL
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem v letošním roce oslavila 75. výročí od svého založení. I když bylo dění v této krajské příspěvkové organizaci po celý rok ovlivňováno proměnlivou pandemickou situací, knihovna se dokázala vzniklé situaci poměrně rychle přizpůsobit a služby čtenářům poskytuje nadále jak fyzicky, tak i online.
Tisková zpráva ze dne 14. prosince 2020
 

 
 

I přes všechny peripetie, které letošní rok přinesl, se Severočeské vědecké knihovně podařilo uspořádat několik velmi vydařených kulturních a vzdělávacích akcí. Za zmínku určitě stojí minimálně výstava Dvacet plus jedna: NEJ Severočeské vědecké knihovny mapující knižní poklady této instituce. K výstavě, kterou si knihovna k 75. narozeninám nadělila, vyšla i stejnojmenná publikace, kterou lze zakoupit u výpůjčních pultů. V průběhu roku navíc vznikl dvanáctidílný dokument, jenž představuje jednotlivá oddělení a služby knihovny a je ke zhlédnutí na YouTube.

„Letošní rok nás hodně naučil.  Když jsme na jaře museli prakticky ze dne na den knihovnu uzavřít, aniž bychom tušili, kdy a za jakých podmínek bude znovu otevřena, museli jsme velmi rychle začít hledat nové cesty, jak udržet kontakt s našimi uživateli a především jak jim na dálku zprostředkovat přístup k co největšímu množství našich služeb. I když to nebyla procházka růžovým sadem a někdy ta cesta byla pořádně trnitá, teď na konci roku mohu s čistým svědomím říci, že jsme to zvládli. Naučili jsme se lépe propagovat naše online služby, jako je například půjčování e-knih nebo přístup do digitální knihovny Kramerius, a do online prostředí jsme dokázali převést i mnoho našich kulturních i vzdělávacích akcí,“ hodnotí jubilejní rok knihovny její ředitelka Jana Linhartová.

„Svět se mění, a pokud knihovny chtějí mít své místo v tomto světě i nadále, musí se chtě nechtě změnit také. Myslím si, že letošní rok nám jasně ukázal, jak rychlé tyto změny můžou být a jak je v naší profesi nutná flexibilita, multifunkčnost a schopnost improvizovat,“ doplňuje Jana Linhartová.

Text: Jan Černecký (PR odd. SVKUL)

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.12.2020 / 14.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém