Orientační nabídka


International


Hledat
 

Jedenácté Hudební setkání zve na rozmanitý a bohatý program

Festival Hudební setkání vstupuje v roce 2022 do své druhé dekády. Zpočátku místní festival pořádaný v Ústí nad Labem se rozrostl do dalších obcí a měst Ústeckého kraje a dnes je největší, nezávislou přehlídkou svého druhu na území kraje s přesahem do dalších regionů. Jedenáctý ročník nabídne tucet festivalových koncertů a desítku doprovodných akcí. Začíná 16. července a končí 18. prosince 2022.
Tisková zpráva ze dne 4. července 2022
ilustrační foto
 

 
 
Na festivalové brožurce je vyobrazen Antonín Dvořák, jehož skladby letošní dramaturgii dominují. Posluchači se mohou těšit na čtyři narozeninové koncerty velkých osobností. Gabriela Beňačková oslaví 75. narozeniny koncertem v Kadani, Václav Hudeček 70. na Červeném Hrádku, Jiří Stivín 80. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Horním Jiřetíně a Štěpán Rak 77. v Budyni nad Ohří.

Tradicí se stal koncert věnovaný návštěvě Ference Liszta v roce 1853 na zámku Velké Březno. Nese název „Na břehu mořském“ a každý rok na něj pořadatel zve výraznou klavírní osobnost, která představí virtuózní skladby Ference Liszta a jeho současníků. 7. září přivítá festival Marka Kozáka, což je vycházející pianistická hvězda mladé generace. Program bude obsahovat monumentální h moll sonátu F. Liszta a dále skladby Bedřicha Smetany a Frederyka Chopina.

Ve Velkém Březně pořádá ředitel akce Michal Mašek ještě další koncerty. „Je tradicí, že na vybrané akce zveme herecké osobnosti. Letos na zámek hraběte Chotka zavítá Jiří Lábus společně s jazzmanem Emilem Viklickým. Jedná se o divadelní představení pražského divadla Viola. Prvním zámeckým koncertem ale bude trochu netradiční klavírní koncert s názvem Šlechtický salón. Podtitul je HUDBA - ČETBA - VERŠE a jako host se na něm podílí Dan Podstatzky-Lichtenstein,“ uvedl Michal Mašek.

Samozřejmostí jsou koncerty v Ústí nad Labem - „Koncert pro Ústí nad Labem“ je pořádán popáté a zazní na něm Dvořákova Novosvětská symfonie, Slovanské tance a Brahmsovy variace pro dva klavíry na Haydnovo téma.

Na festivalu dále vystoupí nejlepší hornista světa Radek Baborák, varhaníci Pavel Svoboda a Aleš Bárta, mezzosopranistka Eliška Zajícová, klavírista Igor Ardašev, Barytonsita Roman Janál, Schola Benedicta nebo proslulé Guarneri Trio. 

Poslední dva koncerty se konají v Horním Jiřetíně na první a poslední adventní neděli, která se tak stává epilogem jedenáctého ročníku. Ten se koná mimo jiné za podpory Ústeckého kraje. Veškeré informace zájemci najdou na www.hudebni-setkani.cz.

Václav Hudeček zahraje 22. září 2022 od 19 hodin na zámku Červený Hrádek u Jirkova
Václav Hudeček zahraje 22. září 2022 od 19 hodin na zámku Červený Hrádek u Jirkova

Program letošních Hudebních setkání
Program letošních Hudebních setkání


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.7.2022 / 4.7.2022 | Zveřejnit od: 4.7.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies