Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jízdní řády „zelených“ autobusů i regionálních vlaků čekají v roce 2016 jen drobné změny

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Doprava 2015
Od 13. prosince platí v Ústeckém kraji nové jízdní řády meziměstských autobusových a regionálních vlakových linek. Cestující se u takzvaných „zelených“ autobusů Dopravy Ústeckého kraje nemusí obávat žádných velkých změn.
Tisková zpráva ze dne 30. října 2015
 

 
 

Potvrzuje to i radní pro dopravu, Jaroslav Komínek: „Nově zavedený systém autobusové veřejné dopravy se nám i přes určité dílčí nedostatky osvědčil a nemáme důvod do něj po prvním roce fungování podstatněji zasahovat. U regionálních vlaků bylo podnětů pro změny ještě méně, takže tam jsou jízdní řády ještě podobnější s letošním rokem.“

 

V jízdním řádu dochází pouze k několika dílčím změnám. Nejvíce se jich dotkne Litoměřicka, kde jsou řády upraveny v souvislosti s očekávaným ukončením uzavírky a znovuotevřením Tyršova mostu v Litoměřicích od 1. ledna 2016. Autobusové linky kolem Litoměřic budou přečíslovány na logičtější systém a budou mít číselnou řadu 62x. Přečíslovány budou i autobusové linky kolem Liběšic, Úštěku a Štětí - do řady 63x. Na Mostecku bude linka číslo 548 Most – Bečov nahrazena linkou číslo 545 Braňany – Most – Bečov. Současnou linku 733 ze Žatce přes Most do Braňan čeká zkrácení a bude končit v Mostě. Zlepší se dostupnost veřejné dopravy do průmyslové zóny Trianglem, přibude zde totiž více spojů. Obyvatele i návštěvníky Teplic čeká rozšíření provozu nočních linek 802 a 803 i o Vánocích a během Silvestra. V novém jízdním řádu jsou připraveny ještě časové posuny vybraných autobusových spojů, navazujících na rychlíky ve směru z Chebu přes Chomutov a Ústí nad Labem do Prahy a obráceně. Co se týká sezónních a turisticky zaměřených spojů, Doprava Ústeckého kraje shromažďuje průběžně podněty z destinačních agentur a od cestujících. Pro novou sezonu, kromě rozšíření sezónního provozu linky číslo 434 v Národním parku České Švýcarsko, zatím výrazněji nic nemění.

 

Mezi regionálními vlakovými spoji zaznamenala největší úspěch v podobě nárůstu a vysokého počtu přepravených osob takzvaná Dráha národního parku v Českosaském Švýcarsku. Doprava Ústeckého kraje spolu se spoluobjednatelem, německou společností VVO, zde půjde v novém jízdním řádu vstříc dalším cestujícím, kteří míří za prací nebo do škol. Dvěma novými vlaky v obou směrech posílí časnou ranní dopravu na trati U28. V návaznosti na toto rozšíření vzniknou výhodné přípoje v Bad Schandau směrem na Drážďany a v Děčíně směrem na Ústí nad Labem a na Prahu.

 

Jízdní řády pro rok 2016 naleznete už v průběhu listopadu na dopravním portálu www.dopravauk.cz a od ledna i v tištěné formě ve všech informačních kancelářích dopravců Dopravy Ústeckého kraje.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2015 / 30.10.2015 | Zveřejnit od-do: 30.10.2015-30.11.2015 | Účinnost od-do: 30.10.2015-24.11.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém