Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

K vybudování Labe arény Ústeckého kraje je zase o krok blíž

 
001
Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje se uskutečnilo jednání k vybudování Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí, dalšího Národního olympijského centra vodních sportů. Představitelé spolku Labe aréna a Národního olympijského centra národních sportů představili náměstkyni hejtmana Janě Vaňhové a další zástupcům Krajského úřadu nejen návrhy provedení projektu, ale i rozpočtové plány a další nezbytné kroky pro vybudování centra.
Tisková zpráva ze dne 21. listopadu 2014
 

 
 

„Diskutovalo se například o odborných otázkách, jako je investiční a provozní rozpočet, územní plán, komunikační kanály, pojištění, propagace a v neposlední řadě způsob zapojení Ústeckého kraje do projektu. Na závěr schůzky jsme se společně domluvili na předložení Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře při vzniku Labe arény ke schválení Zastupitelstvu Ústeckého kraje, abychom odstranili nejistoty do budoucna," řekla náměstkyně Jana Vaňhová. Spolu s ní se schůzky zúčastnili i zástupci několika odborů krajského úřadu, kteří budou na projektu pracovat.

Vybudování centra vodních sportů Labe aréna Ústeckého kraje je společným záměrem Českého olympijského výboru, Českého svazu veslování, Českého svazu kanoistiky, města Štětí, města Hoštka, Klubu vodních sportů Štětí, Sportcentra Račice a Ústeckého kraje. Labe aréna Ústeckého kraje, která je zařazena do sítě Národních olympijských center, má zajištěné dlouhodobé financování od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které v horizontu nejbližších deseti let zajistí investiční prostředky ve výši 300 milionů korun. Pokud návrh schválí zastupitelstvo zapojí se do sdruženého financování i Ústecký kraj (v plánu je zatím 60 mil. Kč) a město Štětí (33 mil. Kč).

 

Více informací o Labe aréně najdete na: www.labearena.cz

01

02

03

04

05

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2014 / 21.11.2014 | Účinnost od-do: 21.11.2014-21.12.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém