Orientační nabídka


 

Kalkulátor jízdného Dopravy Ústeckého kraje

Pro zjištění ceny jízdenky vaší cesty nabízíme kalkulátor jízdného.
 

 
 

Na této stránce je k dispozici funkční kalkulátor jízdného v původní podobě

Jak funguje?
V rámečcích na levé straně zadáte název výchozí a cílové zastávky.  Pokud znáte výchozí a cílovou zónu, můžete vyhledávat také dle zón.
V tabulce se následně objeví kompletní nabídka jízdenek pro zvolenou trasu. Zobrazená cena jízdenky platí z libovolné zastávky výchozí zóny do libovolné zastávky v cílové zóně, včetně přestupů po dobu časové platnosti jízdenky.  

 Co jsou povolené oblasti a povolené cesty umožňující využívat jízdné Dopravy Ústeckého kraje?
Cestující se během cesty nesmí dostat mimo povolenou nadzónu nebo povolenou cestu.

 

Povolené nadzóny (povolená oblast) – oblasti, v jejichž rámci se bude moci s jednou jízdenkou přestupovat nebo přejíždět z výchozí do cílové zóny.


Povolená cesta – cestující musí při cestě mezi zastávkami/ stanicemi nástupní a cílové zóny postupovat logickou cestou, tedy buď nejkratší cestou, nebo cestou s nejmenším počtem přestupů, s nejkratší docházkovou či přestupní vzdáleností, nebo časově nejvýhodnějším spojením. Přitom může přestupovat mezi spoji a dopravci.

Pozor!
 Elektronickou peněženku a jízdní doklad nahraný na bezkontaktní čipové kartě (BČK) nelze použít v MHD Most a Litvínov. Je zde, ale možné použít jednorázovou jízdenku nebo časovou jízdenku v mobilní aplikaci DÚKapka. BČK lze použít jen na linkách u plně integrovaných dopravců uvedených v příloze 1 a 2 Smluvních přepravních podmínek DÚK.

Druhy jízdného:

obyčejné (plné) jízdné

zlevněné (zvláštní) jízdné - jízdné maximálně ve výši 25 % obyčejného (plného) jízdného, za toto jízdné se přepravuje kategorie cestujících děti a mládež 6-18 let, žák a student 18-26 let a osoba 65+let.

ZTP, ZTP/P - jízdné maximálně ve výši 25% obyčejného (plného) jízdného, za toto jízdné se přepravuje kategorie cestujících „ZTP, ZTP/P“, 

zaměstnanecké - za toto jízdné se přepravují zaměstnanci Dopravců a jejich rodinní příslušníci dle podmínek uvedených v Tarifu DÚK,

  Odkaz na kalkulátor jízdného

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 18.9.2014 / 18.9.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém