Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 
titul
Lounská knihovna je od 1. června 2017 nositelkou titulu Kamarádka knihovna. Dvě prestižní ceny a jeden šek přivezli lounští knihovníci z Mahenovy knihovny v Brně. Vyhráli totiž nejen 1. místo v kategorii měst od 14 000 do 25 000 obyvatel, ale společně s knihovnou v Hradci Králové nesou titul absolutních vítězů!
 

Odkazy


 
 

„Soutěž Kamarádka knihovna, pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) a oběma partnery (CEIBA, MINDOK), probíhá už od roku 2007 pod záštitou Ministerstva kultury ČR. Cílem je motivovat knihovny k lepším službám a co největší vstřícnosti k dětským uživatelům. Kromě královéhradecké a lounské knihovny se do finálové soutěže o hlavní cenu dostaly ještě další dvě vynikající knihovny, které zvítězily ve svých velikostních kategoriích: Městská knihovna Dobříš a Městská knihovna Valašské Klobouky“, řekl Roman Giebisch, předseda SKIP.

Soutěže se zúčastnilo přes 70 knihoven, do posledního kola postoupilo 14 nejlepších, z nichž pak vzešli 4 vítězové kategorií a nakonec také Kamarádky knihovny z Hradce Králové a Loun. Zejména tyto, ale i další soutěžící knihovny dokazují, že mohou být vyhledávanými kulturními, vzdělávacími i společenskými centry komunity nejmenších obcí i největších měst.

Vítězkami se knihovny staly nejen za dobrá vysvědčení, která jim vystavili jejich dětští čtenáři, ale především za vynikající služby, které dětem poskytují. Jedním z hlavních kritérií je procento dětských čtenářů z dětské populace v obci. Lounská knihovna sází na prorodinné a komunitní projekty, unikátní je v pořádání příměstského tábora , projekty pro školy všech typů, spoluprací s dobrovolníky, propagací literatury prostřednictvím scénického čtení či pořádáním recitačních přehlídek.

„O titul jsme usilovali mnoho let, od počátku soutěže se necháváme hodnotit, získali jsme ceny ve své kategorii, ale absolutní titul nám stále unikal, teď je tady a já jsem velmi ráda. Dětské oddělení a péče o malé čtenáře je základem každé dobré knihovny“, řekla ředitelka Dagmar Kučerová.

Dětské oddělení lounské knihovny bylo personálně posíleno externími lektory od letošního roku tak, aby se školy mohly dostat na vybrané lekce a nečekaly měsíce, jak tomu bylo dříve. Knihovna ve svém katalogu nabízí 135 lekcí pro všechny typy škol. Během jednoho běžného dopoledne se v knihovně vystřídá i šest školních skupin.

Vstřícná je také otevírací doba, každý den, zvláště nedělní odpoledne je časem návštěv rodičů s dětmi.

Knihovna má další cíle, chce navázat spolupráci s dětskými knihovnami v rámci EU, zapojit se do projektu propojování formálního a neformálního vzdělávání.

Knihovna děkuje všem dětským návštěvníkům za vystavení skvělých vysvědčení, rodičům za přízeň, školám a ostatním subjektům z a spolupráci, zřizovateli za podporu.

Vaše  kamarádka, Vaše knihovna

 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2017 / 5.6.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém