Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Kapacity z oboru ORL se sjely do Ústí nad Labem

 
foto
V pořadí už 25. odbornou regionální konferenci Slámův ORL den hostila ústecká Větruše. Odborného semináře se zúčastnila více jak stovka zdravotníků z celé České republiky. Konferenci zahájil také hejtman Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou se akce konala.
Tisková zpráva ze dne 5. října 2018
 

 
 

„Je mi velkou ctí, že jsem mohl převzít záštitu nad touto konferencí, kde se sešly kapacity ve svém oboru, a jsem rád, že si tato odborná konference získala u nás v kraji svou tradici a každoročně se k nám sjíždějí odborníci z různých koutů republiky,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Konferenci, která se těší velké oblibě mezi odborníky, si nenechal ujít také náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák. Účastníky nadregionální konference, kterých byl letos rekordní počet, přivítal i generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala. „Chtěl bych poděkovat Ústeckému kraji za podporu nejen tu morální, ale i finanční. Zejména děkuji za investiční podporu rozvoje každé z pěti nemocnic Krajské zdravotní,“ dodal Petr Fiala.  

Odborný program otevřel emeritní primář Karel Sláma, který svou vynikající prací posunul ORL v Masarykově nemocnici na úroveň fakultních nemocnic. V úvodu konference představil historii ORL v severních Čechách, její milníky i významné osobnosti. Poté následovaly čtyři odborné bloky věnované například operačním postupům rhinobaze a laterobaze, karcinomům či aktualitám v dětské otorinolaryngologii.

Od loňského podzimu se Ústecký kraj může pyšnit také Klinikou ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií UJEP a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., kterou vede přednosta Karel Sláma mladší.

foto
Emeritní primář Karel Sláma.

foto

foto

Zleva náměstek hejtmana Stanislav Rybák, hejtman Oldřich Bubeníček, předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák a ředitel KZ Petr Fiala.

foto
Účastníky konference pozdravil také hejtman Oldřich Bubeníček.

foto
Doktor Karel Sláma mladší jde ve stopách svého otce.

foto

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 5.10.2018 / 5.10.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém