Orientační nabídka


 

Kariérový poradce je velmi důležitý článek v procesu vzdělávání, říká Jindra Zalabáková

Na krajském úřadě proběhla konference Kariérové poradenství ve školách v Ústeckém kraji. Byly během ní prezentovány výsledky dotazníkového šetření zjišťující profesní orientaci žáků základních a středních škol v našem regionu, oceněná metodika ke kariérovému poradenství i novinky v této oblasti. Akci zahájila radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková.
Tisková zpráva ze dne 7. prosince 2023
01
 

 
 
„Kariérový poradce je velmi důležitý článek v procesu vzdělávání. Spousta dětí nedokončí školu, nebo není spokojena se svým výběrem školy. Správně nastavené kariérové poradenství může tento jev částečně eliminovat. I my, v našem kraji, na tuto skutečnost reagujeme. Do základních škol dáváme aplikaci SALMONDO, v jejímž rámci probíhají také školení, setkávání a sdílení zkušeností,“ uvedla radní Jindra Zalabáková.

Konference se zúčastnili z velké části pedagogové, kteří se věnují na své škole karierovému poradenství. Byly jim prezentovány výsledky dotazníkového šetření profesní orientace žáků základních a středních škol v Ústeckém kraji, které zajistila výzkumná agentura INBOOX CZ, s.r.o. Zástupci společnosti SALMONDO je seznámili s on-line nástrojem pro kariérní poradenství a osobní rozvoj a zástupci pedagogické fakulty ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně jim představili Metodiku kariérového poradenství pro prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Ta se stala držitelem Národní ceny karierového poradenství 2023. Na závěr akce proběhla společná diskuze.

1
Na krajském úřadě proběhla konference ke kariérovému poradenství

 

2
Zúčastnili se jí také (zleva) Roman Kovář, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy, Jindra Zalabáková, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, a Zdenka Vachková, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost 

 

3
 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 7.12.2023 / 7.12.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém