Orientační nabídka


 

„Kdo se hýbe, žije“. V Litvínově se uskutečnily 30. hry seniorů

Sportovní hry seniorů
Na pět stovek vitálních seniorů si dalo dostaveníčko na litvínovském letním stadionu, kde se ve čtvrtek 25. května konal pod hlavičkou Regionální organizace Svaz důchodců ČR (SDČR) Most a Litvínov jubilejní 30. ročník sportovních her důchodců.
Tisková zpráva ze dne 29. května 2017
 

 
 

Této sportovní akce, která nemá v činnosti důchodců v České republice konkurenci a která se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, se zúčastnilo dvaadvacet mateřských organizací a 13 organizací SDČR. Mezi sportovními disciplínami byly například hod míčem do koše, hod šipkami na terč, střelba na branku či hod granátem na cíl. Vítězný tým Horního Jiřetína postoupil na celostátní finále do Frýdku-Místku.

Mezi sportujícími byla i Bedřiška Kulhavá (1931), rodačka z Ústí nad Labem a účastnice letních olympijských her v roce 1960 v Římě, kde reprezentovala naší vlast v atletické disciplíně 800 metrů. „Chtěla bych vám popřát hodně hezkých zážitků z dnešního klání, i když to není tak velká sportovní událost, které jsem se účastnila kdysi já,“ řekla stále dobře naladěná Kulhavá.

Před akcí ještě všechny zúčastněné přivítal na sportovišti Petr Krčál, náměstek ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje či Gabriela Nekolová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

01
Nedílnou součástí her byli také rozhodčí.

02
Senioři byli na sportování dobře naladěni.

03

 

04
Za Ústecký kraj se akce zúčastnil Pavel Csonka (vpravo), předseda Výboru pro zdravotnictví

 

05
Pozdravit a namotivovat sportovce přišel i Petr Krčál, náměstek ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Gabriela Nekolová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a Jan Paparega, primátor města Mostu.

 

07
Za ústecký oddíl závodila i někdejší účastnice olympiády Bedřiška Kulhavá.

 

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.5.2017 / 29.5.2017 | Zveřejnit od: 29.5.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém