Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Klášterecké hudební prameny zahájily

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
web
Uplynulé sváteční dny využili organizátoři 12. ročníku hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny, který zařadili krajští zastupitelé do prestižního programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, k jeho slavnostnímu zahájení. Zatímco první večer patřil posluchačům v německé partnerské obci Grossrückerswalde, v následujících dnech bude až do 10. července žít hudbou zámek v Klášterci nad Ohří. „Vedle přízviska město porcelánu tak získáváme i označení město hudby,“ řekl ve svém úvodním slově starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd.
Tisková zpráva ze dne 7. července 2016
 

 
 

Středeční Galavečer filmových a slavných melodií, který do posledního místa zaplnil nádvoří kláštereckého zámku, a který si nenechala ujít řada významných osobností z celého regionu včetně hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka s manželkou, senátora Václava Homolky s manželkou i náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, zahájil spoluzakladatel festivalu Jaroslav Svěcený. Jeden z našich nejvýznamnějších současných houslistů vystoupil spolu s velkým dámským orchestrem Bon Art pop orchestra. Mluvené slovo doplnila herečka Simona Postlerová. „Osobně vidím, že si hudební festival získává stále větší oblibu. S ohledem na jeho široce nadregionální a přeshraniční působnost je zde zařazení do programu Rodinného stříbra a finanční podpora kraje na svém místě,“ dodal Oldřich Bubeníček.

Klášterecké hudební prameny tradičně představují také mezinárodní mistrovské houslové kurzy. „V letošním roce máme jedenáct účastníků z tuzemska i ze zahraničí,“ upřesnil ředitel festivalu Petr Hybner s tím, že zájem o studium u houslového virtuosa Jaroslava Svěceného každoročně převyšuje kapacity.

web
Hvězdou večera byl houslista Jaroslav Svěcený

web
O mluvené slovo se postarala herečka Simona Postlerová

web
 Hejtmana Oldřicha Bubeníčka s manželkou přivítal ředitel festivalu Petr Hybner

web
Galavečer filmových a slavných melodií si přišla poslechnout řada osobností kraje

web
... včetně náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové

web
Starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd navštívil také výstavu smyčcových nástrojů

web
Zaplněné zámecké nádvoří

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 7.7.2016 / 7.7.2016 | Zveřejnit od-do: 7.7.2016-7.8.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém