Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kluci z Ústí reprezentovali kraj v plavání v daleké Brazílii

 
Plvaci z reslovky
Osmičlenná výprava Střední průmyslové školy Resslova z Ústí nad Labem, skládající se ze šesti žáků (Pavla Ouředníka, Vojtěcha Janečka, Filipa Sonnenberga, Vojtěcha Šedy, Davida Řezáče, Matěje Mrázka) a dvoučlenného doprovodu (Mgr. Václava Šonky a Ondřeje Kubínka), se vrátila z Mistrovství světa středních škol v plavání 2019 konajícího se v brazilském Rio de Janeiro.
Tisková zpráva ze dne 30. května 2019
 

 
 

V konkurenci 17 zemí z celého světa si škola vedla velmi dobře. V celkovém pořadí se umístila na 9. místě. V individuálním hodnocení se může ústecká průmyslová škola pochlubit dvěma tituly středoškolských mistrů světa.

A to díky Vojtovi Janečkovi, který si pro titul doplaval na trati 50 metrů prsa a Pavlu Ouředníkovi, který stejnou distanci plaval volným způsobem. Na dvojnásobné trati volným způsobem obsadil Pavel Ouředník v novém osobním rekordu druhé místo. Polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg a Pavel Ouředník obsadila nepopulární 4. místo.

Všichni žáci jsou odchovanci a reprezentanti Ústecké akademie plaveckých sportů, jejímž trenérům patří veliké uznání a poděkování za to, jak kluci na mistrovství středních škol plavali. Poděkování patří Ústeckému kraji, který celou akci zafinancoval, dále pak vedení školy za organizaci a vyslání výpravy do brazilského Ria za účelem úspěšného reprezentování České republiky.

01
Studenti z ústecké "reslovky".

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 30.5.2019 / 30.5.2019 | Zveřejnit od: 30.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém