Orientační nabídka


 

Kludského vila v Jirkově byla po rekonstrukci otevřena

1
V sobotu byla v Jirkově za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové slavnostně otevřena po nákladné rekonstrukci vila rodu Kludských. Rekonstrukce Kludského vily stála přibližna 40 milionů korun, z toho 31,5 milionu Jirkovští získali prostřednictvím regionálního operačního programu z evropských fondů.
 

 
 

V sobotu byla v Jirkově za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a dalších významných hostů slavnostně otevřena pro veřejnost po nákladné rekonstrukci vila rodu Kludských. Rekonstrukce Kludského vily stála přibližně 40 milionů korun, z toho 31,5 milionu Jirkov získal z regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad z evropských fondů.

 Veřejnost měla při otevření vily příležitost po letech nahlédnout do interiérů objektu a obdivovat jeho architekturu. Ve vile bude sídlit městská knihovna, přilehlý park bude sloužit dětem. Vilu získal v roce 1920 Karel Kludský, představitel slavného cirkusového rodu. Zvěřinec cirkusu Kludský měl zimoviště v parku této vily.

 „Ústecký kraj financuje prostřednictvím regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad v posledních letech mimo dalších významných staveb i rekonstrukce a rozsáhlé opravy řady památek a architektonicky zajímavých a cenných objektů,“ řekla při příležitosti otevření Kludského vily hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. „Takovým příkladem je i dnešní slavnostní otevření tohoto zrekonstruovaného objektu v Jirkově. Jsem potěšena, že prostředky z evropských fondů věnované na tuto rekonstrukci posloužily ke znovuoživení této vily a občané Jirkova ji budou moci opět využívat,“ dodala hejtmanka Jana Vaňhová.  

 Kulturní program spojený s otevřením vily probíhal již od pátku. Kromě divadelních představení a hudebních vystoupení byla v sobotu v 15 hodin odhalena pamětní deska a busta Karla Kludského, který v Jirkově zemřel v roce 1967. Kromě klasické knihovny bude uvnitř vily čítárna, posluchárna a internetová pracovna, v suterénu získají zázemí zájmové kroužky. Jirkovským nebude sloužit jenom vila. Její okolí dostalo podobu parku s dětskými prolézačkami s motivy zvířat. V parku je i amfiteátr ve tvaru cirkusové manéže, který poslouží pro pořádání kulturních představení.

 

Připravil: Zdeněk Rytíř, oddělění tiskových informací

               

1
Hlavními aktéry slavnostního otevření Kludského vily byli (zleva): poslanec Jaroslav Krákora, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a starosta Jirkova Radek Štejnar.

2
Hejtmanka Jana Vaňhová při proslovu zdůraznila úlohu regionálního operačního programu, který umožňuje z evropských fondů financovat mnoho užitečných staveb pro zlepšení kvality života v Ústeckém kraji.

3
Symbolické přestřižen pásky.

4
Pamětní desku a bustu Karla Kludského odhalil její autor Miroslav Doležel (vlevo) a Hanuš Jordan z Národního muzea, které spolupracovalo při rekonstrukci vily.

 

5

Autorem štítu je výtvarník Karel Meloun.


6

Amfiteátr uprostřed parku, který je součástí areálu Kludského vily.

7

Park u Kludského vily ožil dětmi, které si vyzkoušely spoustu nových atrakcí.

8

Vstup do areálu, který býval zimovištěm cirkusu Kludský a jeho exotických zvířat,  střeží sochy lvů.

9

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 8.5.2010 / 8.5.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies