Orientační nabídka


International


Hledat
 

Knihovna podruhé láká k cestování po Ústeckém kraji

Severočeská vědecká knihovna vydala pokračování úspěšného turistického průvodce Zírej na ten kraj 2, tipy na výlety po Ústeckém kraji tentokrát pochází od jejích čtenářů. Křest knihy se uskuteční v sobotu 18. června v obci Homole u Panny.
Tisková zpráva ze dne 16. června 2022
SVK ÚL
 

 
 

V loňském roce Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem vydala turistického průvodce Zírej na ten kraj, na jehož stránkách se nachází 28 tipů na zajímavé výlety po Ústeckém kraji. Protože se publikace u veřejnosti setkala s úspěchem a v Ústeckém kraji je spousta krásných míst, která se do knihy nedostala, rozhodla se knihovna v letošním roce vydat pokračování.

„Na rozdíl od prvního dílu, kde jednotlivá místa vybírali knihovníci a knihovnice, při tvorbě pokračování jsme se rozhodli požádat o pomoc naše čtenáře. Ti dokázali, že umí docenit krásy našeho kraje stejně jako naši knihovníci, a postupně nám zaslali 39 tipů na svá oblíbená místa, která stojí za navštívení,“ říká ke vzniku nové knihy ředitelka Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová a dodává, že mezi dvaceti osmi čtenáři, již se na tvorbě knihy podíleli, je i ředitelka Městské knihovny v Litvínově Marcela Güttnerová nebo náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

Stejně jako v případě prvního dílu je i publikace Zírej na ten kraj 2: Toulky se čtenáři Ústeckým krajem nejen turistickým průvodcem, ale i cestovatelským deníkem, do něhož lze zaznamenávat zážitky z cest, vlepovat fotografie nebo kreslit obrázky. Kniha tedy opět získává svou finální podobu až v rukách čtenářů, kteří její stránky zaplní svými zážitky. Knihu je od června možné zakoupit u registračních pultů ve Vědecké a Lidové části Severočeské vědecké knihovny a na všech jejích pobočkách.

Protože publikace láká čtenáře ven k poznávání Ústeckého kraje, i její křest proběhne pod širým nebem, a to v sobotu 18. června ve 13 hodin v obci Homole u Panny. Kromě zástupců knihovny a čtenářů, kteří se na vzniku knihy podíleli, se křtu zúčastní i starostka Homole u Panny Dagmar Mužíková nebo předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje Vlastimil Skála. Akce je určena široké veřejnosti, její návštěvu je možné spojit například s výletem na nedalekou zříceninu hradu Panna.

Text: Jan Černecký, Oddělení komunikace SVKUL

Křest knihy proběhne 18. června v obci Homole u Panny
Křest knihy proběhne 18. června v obci Homole u Panny

 

Kniha je nejen cestovatelským průvodcem, ale i deníkem
Kniha je nejen cestovatelským průvodcem, ale i deníkem

 

Veřejný křest knihy můžete spojit s výletem na nedalekou zříceninu hradu Panna
Veřejný křest knihy můžete spojit s výletem na nedalekou zříceninu hradu Panna

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 16.6.2022 / 16.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies