Orientační nabídka


 

KNIHOVNA: Přes Havajské ostrovy k ženám ve vědě a Aspergerovu syndromu

Většina únorových akcí knihovny bude probíhat online. Pro čtenáře je na tento měsíc připravena například přednáška o blackoutu, beseda s úspěšnými českými vědkyněmi nebo streamované autorské čtení. Naživo se pak uskuteční osvětová akce pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne Aspergerova syndromu.
Tisková zpráva ze dne 10. února 2022
SVK ÚL
 

 
 

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem se s ohledem na pandemickou situaci rozhodla ponechat většinu svých únorových akcí pro veřejnost v online prostoru. Přesto se však krajská knihovna snaží, aby její programová nabídka byla pestrá a uspokojila zájmy a potřeby různých skupin uživatelů.

Konkrétně se pak čtenáři v tomto měsíci mohou těšit například na přednášku inženýra Štěpána Zelmana z Jaderné elektrárny Temelín, který vysvětlí, co je to blackout a jaké hrozby jsou s ním spojeny, nebo na moderovanou besedu s úspěšnými českými vědkyněmi z různých oborů. Součástí programu je již tradičně i cestovatelská beseda, v rámci níž se tentokrát diváci seznámí s přírodními krásami a kulturními tradicemi Havajských ostrovů. 

„Všechny zmiňované akce jsou zdarma a budou probíhat prostřednictvím komunikační platformy ZOOM. Jedinou podmínkou účasti je včasná rezervace místa, na jejímž základě zájemce obdrží odkaz s přístupovými údaji do online konferenční místnosti, kde bude akce probíhat,“ popisuje fungování online akcí a rezervačního systému ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Kromě platformy ZOOM se knihovna v současné době učí využívat k realizaci online akcí i další komunikační kanály. Na středu 16. února je pro čtenáře připraveno streamované autorské čtení z publikace Literární JednoHubky, jejímiž autory jsou účastníci kurzů tvůrčího psaní. „Vysílat se chystáme přímo z prostor Lidové půjčovny, kde kurzy tvůrčího psaní obvykle probíhají. Pro mnohé z našich začínajících autorů to bude jejich první živé vysílání, proto chceme, aby byli v prostředí, které dobře znají a cítí se v něm komfortně,“ vysvětluje Jana Linhartová.

Vedle zmiňovaných online akcí se knihovna rozhodla v únoru realizovat i dvě akce naživo. První z nich bude patřit dětským čtenářům, pro které bude v pondělí 14. února připravena v Dětském oddělení knihovny výtvarná dílna.

Na pátek 18. února pak knihovna u příležitosti Mezinárodního dne Aspergerova syndromu připravila osvětovou akci s odborníky, kteří se věnují lidem s poruchami autistického spektra. Součástí této akce bude i čtení z českého předkladu knihy A proto skáču, jejímž autorem je třináctiletý autista Naoki Higashida.

Text: Jan Černecký, Oddělení komunikace SVKUL

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 10.2.2022 / 10.2.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém