Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Knihovna slavila a vzdala hold rodině uhelného magnáta Hanse Weinmanna

 
SVKÚL výročí
V rámci oslav 75. výročí Severočeské vědecké knihovny Ústí nad Labem byla odhalena pamětní deska na palácové vile uhelného magnáta Hanse Weinmanna za účasti paní Vivienne Soykové, která je pamětnice a stále udržuje kontakt s rodinou Weinmannů - Russellů.
Tisková zpráva ze dne 22. června 2020
 

 
 

Nechyběla ani radní pro kulturu Jitka Sachetová a předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský. Za město byla přítomna náměstkyně primátora Věra Nechybová, která se spolu s ředitelkou knihovny Janou Linhartovou, Jitkou Sachetovou a Vivienne Soykovou zhostila slavnostního odhalení desky. „Je mi ctí, že mohu být přítomna takové slavnostní události a myslím, že je správné udržovat v podvědomí občanů historii našeho města. Rodina Weinmannů byla ve své době štědrým patronem našeho města,“ řekla Věra Nechybová.

 

Poté následovala krátká prezentace bývalého ředitele knihovny Aleše Brožka, který přítomným představil a připomněl na dobových fotografiích rodinu Stelly a Hanse Weinmannových. Tato rodina byla úspěšným mecenášem nejrůznějších veřejně prospěšných podniků města Ústí nad Labem. Financovala stavby městského sirotčince a nalezince, domova pro šestinedělky a také slepecké školy. K velkým investicím patřilo i financování městské knihovny, která byla za války zničena a stavba tuberkulózního sanatoria, která zde stojí dodnes.

 

Oslavy 75. výročí pokračovaly zahájením výstavy „I knihy mají osudy“ v Muzeu města Ústí nad Labem. Tato výstava mapuje vývoj knihovnictví na Ústecku od jeho prvopočátku až k dnešní největší knihovně v regionu a veřejnost ji bude moci navštívit do 4. října 2020.

01
Zleva: Náměstkyně primátora Věra Nechybová, ředitelka knihovny Jana Linhartová a radní Jitka Sachetová. Uprostřed pak stojí Vivienne Soyková

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 22.6.2020 / 22.6.2020 | Zveřejnit od: 22.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém