Orientační nabídka


 

Knihovní červen, měsíc křtů i burzy knih

Hned dva knižní křty proběhnou v červnu pod záštitou Severočeské vědecké knihovny Ústí nad Labem, příspěvkové organizace Ústeckého kraje. S pokračováním úspěšné publikace Zírej na ten kraj mohou čtenáři vyrazit na výlet do Homole u Panny. Křest autorského překladu německého románu Nežádoucí proběhne v historické Wolfrumově čítárně.
Tisková zpráva ze dne 3. června 2022
SVK ÚL
 

 
 

Toulky s knihovníky Ústeckým krajem nabídla loňská publikace Zírej na ten kraj, která obsahovala doporučená místa, kam vyrazit na výlet, od zaměstnanců knihovny. Pro velký úspěch prvního dílu knihovna přichystala jeho pokračování, kde jsou tentokrát k nalezení tipy od samotných čtenářů. Poplatný svému názvu, bude křest publikace lákat ven do kraje, a to v sobotu 18. června od 13 hodin do Hostince a Pensionu U Horáčků v obci Homole u Panny.

Kniha německého autora Oscara George Sieberta Nežádoucí zachycuje životní příběh filmaře a spisovatele, který se v ní jako „Čechoněmec“ vrací k tématům hrůz II. světové války, poválečného vztahu Čechů a Němců a následně i totalitního komunistického režimu. Zajímavostí je, že se jedná o autorský překlad. Siebert totiž před svou emigrací prožil část svého života na severu Čech a má úzké vazby k Ústí nad Labem. Křest za účasti autora i autogramiáda se uskuteční v pondělí 20. června ve Wolfrumově čítárně (Velká Hradební 49).

V červnu se v knihovně ve všech třech hlavních budovách (Lidová část, Vědecká část a Depozitář) uskuteční i oblíbená burza knih. Ve středu 8. června si tak od 10 do 17 hod budou moci zájemci přijít vybrat ze stovek vyřazených knih, které si mohou pořídit za symbolické ceny. Na výběr bude kromě beletrie i naučná a dětská literatura.

V rámci dalšího doprovodného programu v ústecké knihovně proběhne do léta mj. přednáška o zvířecích pomocnících lidí (15. 6.), dále jsou v plánu kurz přežití pro děti (16. 6.) i tradiční Listování (9. 6.). Tentokrát herečky Denisa Pfauserová a Petra Bučková budou listovat knihou A jak se vám líbím teď? Pro manuálně zručné zájemce se chystá otevřené odpoledne v dílnách, kdy se mohou přijít seznámit s výbavou polytechnických dílen a odnést si hrníček s vlastním potiskem (16. 6.).

Text: Jiří Poživil, Oddělení komunikace SVKUL

Program Severočeské vědecké knihovny Ústí nad Labem na měsíc červen

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 3.6.2022 / 3.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém