Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Komise pro sport a volný čas diskutovala v Labe aréně ve Štětí o podpoře talentované mládeže

 
Labe aréna
Výjezdní zasedání Komise pro sport a volný čas Rady Ústeckého kraje se poprvé uskutečnilo v nové budově Labe arény ve Štětí. Kromě představení aktivit Labe arény Ústeckého kraje (Národní olympijské centrum vodních sportů), informace o přípravě na Zimní olympiádu dětí a mládeže v Karlovarském kraji a prohlídky nové multifunkční budovy Labe arény byla jedním z hlavních bodů jednání informace o připravovaném Regionálním tréninkovém centru pro přípravu talentované mládeže ve Štětí.
Tisková zpráva ze dne 20. ledna 2020
 

 
 

„Setkání v Labe aréně ve Štětí pro nás bylo velmi podnětné. Všichni se shodneme na tom, že talentovaná mládež si zaslouží naši maximální podporu a kvalitní podmínky pro svůj další rozvoj. Určitě bychom se měli zabývat myšlenkou, jak zajistit podmínky pro výkonnostní tréninky dětí a mládeže včetně zajištění profesionálních trenérů, a to nejenom pro veslování a kanoistiku, ale i pro další individuální sporty,“ uvedl Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, který má v kompetenci školství, mládež a sport.

„Těší mě, že jsme měli možnost přivítat  Komisi pro sport a volný čas v naší nové budově ve Štětí a kromě jiného její členy seznámit i s připravovanou novinkou - Regionálním tréninkovým centrem pro přípravu talentované mládeže. Máme připravené moderní metodické postupy, dokážeme díky projektu Česko vesluje vytipovat talentované děti. Nyní nám chybí jen dokončit tréninkové centrum, kde by se nám podařilo společně s Ústeckým krajem a Českým veslařským svazem vychovat budoucí olympioniky a mistry světa ve veslování,” poznamenal Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Jak dále Michal Kurfirst doplnil: „Z reakce členů komise bylo patrné, že je náš záměr zaujal a věřím v maximální podporu. Z následné diskuse totiž vyplynulo, že na základě naší aktivity by mohla vzniknout systémová podpora Ústeckého kraje i pro další tréninková centra dětí a mládeže, například v atletice, boxu, zápasu apod.“

Cílem Regionálního tréninkového centra pro přípravu talentované mládeže (TCM) je vytvořit podmínky pro systematickou dlouhodobou přípravu na juniorskou a později i seniorskou reprezentaci České republiky ve veslování. Centrum se bude zaměřovat na talentované děti jak z veslařských klubá v Ústeckém kraji, tak i na děti, které se podaří vytipovat v rámci dlouhodobého projektu Labe arény – Česko vesluje. TCM se primárně bude zaměřovat na rozvoj dětí ve věku od 14 do 18 let. Nejtalentovanější děti budou mít možnost následně získat studijní stipendium na vybraných vysokých školách v zahraničí včetně USA.

 

Odkazy

  • 20200113_Labe_Arena - komise RUK 2020 [PPTX, 5,4 MB] (20.1.2020)
    Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod. Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 20.1.2020 / 20.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém