Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Komunální a senátní volby v Ústeckém kraji

 
logo
Ve dnech 10. a 11. října 2014 se v celé ČR konaly komunální volby. Ve stejném termínu se uskutečnily volby do třetiny Senátu PČR. V Ústeckém kraji se volila zastupitelstva v 353 obcích, v krajském městě navíc do čtyř zastupitelstev městských obvodů. Celkem bylo v kraji 1046 volebních okrsků.
 

 
 

V obci Úherce na Lounsku komunální volby neproběhly, protože v zákonném termínu zde nikdo nepodal kandidátku, proběhly zde pouze volby senátní.

Voleb do zastupitelstev obcí se v kraji zúčastnilo 38,97 % voličů. V komunálních volbách v kraji se o křesla zastupitelů ucházelo 90 stran a hnutí, zvoleno bylo 3663 zastupitelů. Po ustavujících zasedáních zastupitelstev a po zvolení starostů a primátorů plánuje vedení kraje setkání s novými představiteli měst a obcí.

První kolo senátních voleb v Ústeckém kraji se konalo ve dvou obvodech. Obvod č. 6 – Louny zahrnoval celý okres Louny a Rakovník (patřící do Středočeského kraje) a obvod č. 33 – Děčín, zahrnující celý okres Děčín. V obvodu Louny byla volební účast 38,55 %, v okrese Děčín pak 33,87 procent. V obou obvodech se uskuteční druhé kolo voleb ve dnech 17. a 18. října a voliči budou v každém obvodu vybírat už jen ze dvou kandidátů.

Připravil: OMK

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.10.2014 / 13.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém