Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Konal se již 10. ročník MFF České středohoří

 
mini
V sobotu 12. září se od 14 hodin konal v Kostomlatech pod Milešovkou jubilejní 10. ročník Mezinárodního folklorního festivalu České středohoří. Ten i letos přinesl návštěvníkům bohatý program.
Tisková zpráva ze dne 16. září 2020
 

 
 

Festival byl zahájen průvodem krojovaných souborů v čele s Baráčníky před pódiem na náměstí v Kostomlatech pod Milešovkou. Moderátor následně poděkoval všem finančním přispěvatelům, sponzorům, Ústeckému kraji v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, obci Kostomlaty pod Milešovkou a paní starostce Evě Krejskové a všem subjektům, kteří se podíleli na uspořádání akce.

Vše probíhalo podle programu a plánu. Během odpoledne vystoupily soubory Krušnohor, Zulay, Krušnohorská dudácká kapela, ELDORÁDO, Severka. Na akci účinkoval také televizní bavič a zpěvák Milan Pitkin a kapela Regius Band. Festival navštívil rovněž hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou, který podpořil festival krátkým proslovem a byl vybrán jako porotce soutěže ve zdobení dortu. Vítězům soutěže následně předal ceny.

Během festivalu proběhla také tradiční knedlíková soutěž, do které se letos přihlásilo šest dospělých mužů a dvě děvčata. Zvítězila a tím pádem i porazila dospělé jedlíky 13letá dívenka. Konala se i soutěž O nejhezčí festivalový obrázek a uskutečnil se Sukoslavský výšlap na hrad Kostomlaty a zpět. Zúčastnilo se jej 42 dětí a 14 dospělých.

Festival osobně zaštítil hejtman Ústeckého kraje a finančně podpořili Ústecký kraj, Severočeské doly, a. s., a firma Zajíc & Zajíc Stochov.

Děkuji všem, kteří pomáhali s přípravami a organizací festivalu, aby se zachovala jeho tradice pro další 11. ročník.

Zpracoval: Vladislav Heřmánek, XIX. Župa Teplice

1
V rámci festivalu vystoupila řada folklorních souborů

2
Festivalu se zúčastnil také hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo), který zasedl v porotě soutěže ve zdobení dortu

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.9.2020 / 16.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém