Orientační nabídka


 

Koncepce rozvoje území kolem jezera Milada byla představena krajskému úřadu

Bývalý státní podnik Palivový kombinát Ústí (nyní DIAMO, s. p.) organizoval veřejnou architektonickou soutěž na návrh koncepce rozvoje území kolem jezera Milada. Výhercem se stalo švédské studio Mandaworks, které dnes na krajském úřadě představilo svou koncepci.
Tisková zpráva ze dne 25. března 2022
a
 

 
 

Švédské architektonické studio Mandaworks zvítězilo v loňském roce v mezinárodní krajinářsko-urbanisticko-architektonické soutěži vyhlášené k jezeru Milada, které se nachází nedaleko města Ústí nad Labem. Studio získalo mimo jiné možnost pracovat na koncepční studii a dalších projektech ve spolupráci s DIAMO, s. p., (bývalý Palivový kombinát Ústí (PKÚ), který území kolem jezera Milada spravuje. 

V rámci posílení veřejné diskuze představují architekti ze švédského ateliéru Mandaworks svůj vítězný soutěžní návrh na řešení jezera Milada a jejího okolí. Sbírání podnětů a připomínek je pro jejich další práci na jezeře Miladě zásadní. I proto dnes na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhla společná schůzka zástupců DIAMO, s. p., (Petra Kubiše a Petra Nikoliče), náměstka hejtmana Ústeckého kraje pro oblast kultury, cestovního ruchu a památkové péče Jiřího Řeháka a dalších vedoucích pracovníků krajského úřadu. Na schůzce byli přítomni  také dva zástupci zmíněného švédského studia – Cyril Pavlů a Katerina Vondra. Ti představili na krajském úřadě svůj vítězný návrh a koncepci dalšího rozvoje území kolem jezera Milada, která počítá s několika objekty v krajině, například s vyhlídkovou věží, odpočívadly, pozorovatelnami, plovoucími instalacemi na jezeře atd.

Architekti mysleli ve svém návrhu na prostor pro přírodu, sport i rekreaci. Součástí koncepce je také místo pro zástavbu, kterou pojmenovali po zaniklé obci Vyklice, jež kdysi ustoupila těžbě. Náměstek a vedoucí pracovníci krajského úřadu dostali po prezentaci koncepce prostor pro její připomínkování a společnou diskuzi. Ta by měla ve výsledku architektům a společnosti DIAMO, s. p., pomoci koncepci dotáhnout a zrealizovat tak, aby nebyla v rozporu s územním plánem a životním prostředím a byla přijatelná pro všechny zainteresované subjekty.

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák (čtvrtý zprava)
Náměstek hejtmana Jiří Řehák (čtvrtý zleva)

zleva: Petr Kubiš, Cyril Pavlů a Katerina Vondra

Petr Kubiš a architekti Cyril Pavlů a Katerina Vondra

Vizualizace jednoho z objektů u jezera Milada
Vizualizace jednoho z objektů u jezera Milada

 

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 25.3.2022 / 25.3.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém