Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Koncepce zdravotnictví (pro MF DNES)

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
 

 
 

Téma: Koncepce zdravotnictví

Zpracováno dne 10.10.2002 pro MF DNES

Vzhledem k tomu, ze dlouhodobeji sleduji problematiku krachucjici nemocnice v Lounech a chystam o ni dalsi text, rad bych Vam polozil par otazek souvisejicich s tim, ze se mluvi o tom, ze tato nemocnice prejde pod spravu kraje od roku 2003 po zaniku okresnich uradu.
1) Premyslite uz o koncepci, jak transformovat tento ustav a vyporadat se s jeho asi tricetimilionovym dluhem? Prejde opravdu nemocnice pod kraj?
Odpověď: Nemocnice v Lounech – stejně jako další nemocnice v kraji – přejdou pod kraj. Koncepce zdravotnictví se v současné době připravuje.
2) Bylo by resenim ponechat v nemocnici pouze luzka nasledne pece (jako je tomu napr. v Podboranech), tato varianta se take objevila pri navsteve ministryne Souckove?
Odpověď: Nebudeme předjímat možnosti řešení, pokud není schválena koncepce – viz otázka č. 1.

3) Pokud situaci sledujete, jak hodnotite soucasneho pana reditele, ing. Zdenka Struzku, bude v lednu novy konkurz na reditele nebo jej ponechate ve funkci?
Odpověď: K současnému vedení nemocnice nemáme důvod se vyjadřovat.  O re-konkurzech na ředitele kraji přecházejících zdravotnických zařízení rozhodne rada kraje.

Obecně konstatuji tolik, že v tomto okamžiku ještě nejsme zřizovateli nemocnic a neznáme tedy všechny detaily jejich stávajícího řízení a vedení. Nemáme zatím k dispozici ani potřebné dokumenty a potřebné údaje.

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 7.11.2002 / 7.11.2002 | Zveřejnit od-do: 7.11.2002-7.2.2003

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém