Orientační nabídka


 

Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky

ls
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
 

 
 

„Ústecký kraj podporuje marketing Labské stezky každoročně nejen finančně, ale i prostřednictvím krajem zřízené destinační agentury České středohoří, která realizuje konkrétní marketingové aktivity podél téměř stokilometrového úseku Labské stezky od hranice s Německem po Roudnici nad Labem,“ říká Jan Szantó, radní Ústeckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Spolupráci mezi Německem a Českou republikou v oblasti marketingu celé trasy pochválil v úvodu konference i Sven Erichson z IHD Magdeburg.

Konference měla za cíl představit společný česko-německý marketing Labské stezky, stejně jako turistické produkty na Labské stezce, modely financování u nás i v Německu, moderní formy propagace formou mobilní aplikace a účastníkům umožnila tyto produkty otestovat i během cykloexkurze po Labské stezce mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi. Cykloturistikou exkurzi z Ústí nad Labem do Velkých Žernosek měli účastníci naplánovanou na čtvrtek 9. října.

Labská stezka, kterou podle výsledků měření návštěvnosti projelo vloni u Děčína na 70 000 cyklistů, je dlouhodobě nejpopulárnější stezkou v Německu a je součástí sítě evropských tras EuroVelo s pořadovým číslem 7 – Sluneční trasy spojující Nordkap s Maltou.

Spolupráce s německými partnery na Labské stezce trvá od roku 2008. Již dva roky funguje společný česko-německý marketing formou vydávání oficiálního průvodce po Labské stezce od pramene Labe po Cuxhaven (tzv. Handbuch), který v nákladu 260 000 kusů distribuují partneři Labské stezky v Česku i Německu. Kromě nového oficiálního cykloprůvodce Labskou stezkou (češtině, němčině, angličtině a holandštině), který provede návštěvníky podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře, a aktualizovaného webu www.labska-stezka.cz  je v nabídce od letošní sezóny i mobilní aplikace pro majitele chytrých telefonů.

Zdroj: Nadace Partnerství

js
Radní Jan Szántó při zahájení konference

se
Úvodní zdravici za německé kolegy přednesl Sven Erichson z IHK Magdeburg

ls2

ls3

 

 

 

 

Faktografie o Labské stezce

·       Celková délka Labské stezky – 1270 km (z toho cca 1/3 v ČR a 2/3 v Německu vč. úseku Mělník – Praha, součást EuroVelo 7 – Vltavská stezka)

·       Čtyři koordinační centra (3 v Německu a 1 v ČR) s podporou krajů, měst na Labi a podnikatelů

·       Společné aktivity 2014 – vydání oficiálního průvodce podél Labské stezky ve čtyřech jazycích s nákladem 305 000 ks, česko-německá výměna zkušeností každý rok, propojení českých a německých webových stránek a příprava webové aplikace

Česká část Labské stezky

·       celková délka v ČR: Labská stezka 370 km (značena jako CT 2 Vrchlabí - Dolní Žleb), odbočka na Prahu po Vltavské cyklistické cestě Praha - Mělník cca 60 km, vzdálenost Praha-Drážďany 212 km

·       Labská stezka prochází 4 kraji ČR: Ústeckým, Středočeským, Pardubickým a Královéhradeckým a leží na ni 3 krajská města: Ústí nad Labem, Pardubice a Hradec Králové

·       Hlavní atrakce: NP České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce, zámek a růžová zahrada v Děčíně, Mariánský most v Ústí nad Labem, brána do Čech (Porta Bohemica), vinice a vinařství v okolí Žernosek, historické centrum Litoměřic a gotický hrad s expozicí českého vinařství, památník Terezín, zámek Roudnice nad Labem, soutok Labe a Vltavy u Mělníka, zámek a vinice Mělník, poutní místo Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, historické hradby Nymburk, Hrabalova stezka, lázně Poděbrady, hradiště Slavníkovců Libice nad Cidlinou, Kolín – synagoga, národní hřebčín Kladruby, hrad Kunětická hora u Pardubic, moderní architektura a historické centrum Hradce Králové, zámecký kostel ve Smiřicích, pevnost Josefov u Jaroměře, barokní areál Kuks, ZOO Dvůr Králové, vodní nádrž s přehradou Les Království, historické domy Hostinné a Vrchlabí, Krkonošské muzeum Vrchlabí, letovisko Špindlerův Mlýn, Labská bouda a pramen Labe v Krkonošském NP

·       Potenciál: Podle německého průzkumu cykloturistů Radreiseanalyse patří česká část Labské stezky k nejzajímavějším potenciálním zahraničním cílům německých cykloturistů hned za stezkami v Rakousku. Intenzity pohybu cyklistů sledované automatickými sčítači se v hlavní sezoně pohybují v okolí měst až do 1500 cyklistů denně.

·       Současný stav stezky v ČR: Nejvíce hotových, bezpečných úseků má vybudovaný Ústecký kraj, na jaře se otevřel důležitý úsek Děčín-Ústí nad Labem. Rovněž Středočeský kraj zprovoznil důležitý úsek Labské stezky z hranice kraje přes Mělník do Zelčína, dále Kostelec nad Labem - Brandýs nad Labem, letos byla zprovozněna lávka pro pěší a cyklisty v Čelákovicích. V Pardubickém kraji je nejdelším souvislým, vybudovaným úsekem Labské stezky úsek Pardubice-Kunětická hora, v přípravě je realizace stezky až do Hradce Králové. V Královéhradeckém kraji byl realizován důležitý úsek Hradec Králové - Smiřice – Jaroměř - Kuks a dílčí úseky u Hostinného. V odbočce na Prahu z Mělníka realizoval Středočeský kraj úsek hranice Prahy - Klecany. Hlavní město Praha má vybudováno páteřní trasu po pravém břehu Vltavy z centra do Tróji, značenou jako cyklotrasu A2.

·       Značení: Na českém území je trasa značena jako CT 2 a v některých úsecích dle nové metodiky značení dálkových cyklotras i logem Labské stezky a logy dálkových evropských cyklotras EuroVelo 4 a 7 (logo ke stažení na labska-stezka.cz/About-us/Logo.aspx)

Německá část

·       Celková délka Labské stezky v Německu – 860 km, 80% trasy vede po oddělených, asfaltových či mlatových stezkách

·       Labská stezka prochází 7 spolkovými zeměmi a 25 okresy

·       Již po osmé byla zvolena nejoblíbenější německou cyklostezkou

·       Značení: na německém území je trasa značena logem Elberadweg (od něj je odvozené česko-německé logo používané v ČR)

·       Hlavní atrakce: NP Saské Švýcarsko, Drážďany, hrad a vinice v Míšni, UNESCO, Lutherovo město Lutherstadt-Wittenberg, krajinný park Dessau-Wörlitz, světově známý architektonický komplex budov Bauhausu v Desavě, Střední Labe, součást chráněné biosferické rezervace UNESCO nazvané Vodní krajina Labe, Magdeburk s katedrálou, klášterem Milých sester a komplexem Hundertwasserových domů Zelená citadela, vodní křižovatka Magdeburk u Hohenwarthe, klášter Jerichow, hansovní město Tangermünde, bývalá císařská residencí Karla IV., ostrovní městečko Havelberg s katedrálou na soutoku Havoly a Labe, čapí obec Wahrenberg, venkovní výstava železné opony u Stresow, idylická městečka Bleckede, Boizenburg, Hitzacker a Dömitz, loďařské městečko Lauenburg s překrásnými hrázděnými domy, Hamburk, Národní park hamburský Wattenmeer, přístav Cuxhaven se starobylým maják Kugelbake, ústí Labe do Severního moře,

·       Německo – cykloturistická velmoc za branami ČR: podle celoněmeckého průzkumu cykloturistů F.U.R. Reiseanalyse 2007 plánuje 2,2 mil. Němců v příštích 3 letech vícedenní dovolenou na kole. 44,7 % tedy 21,72 milionů Němců používá během dovolené jízdní kolo a 64 % dovolených s kolem jsou hlavní dovolené.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.10.2014 / 9.10.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém