Orientační nabídka


 

Konference zdůraznila důležitost spolupráce v rámci sdílené péče

foto
Krajský úřad Ústeckého kraje hostil celodenní konferenci na téma Sdílená péče o seniory v Ústeckém kraji, kterou organizuje Asociace pečovatelské služby po celé České republice a postupně tak sbírá v této oblasti zkušenosti napříč regiony. Nad akcí převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se také úvodu konference zúčastnil.
Tisková zpráva ze dne 16. června 2016
 

 
 

„Takzvaná sdílená péče je způsob péče, kdy senior zůstává ve svém domácím přirozeném prostředí za podpory terénních a ambulantních služeb. O seniora tedy pečují jak osoby blízké, tak formální profesionální pečující,“ upřesnila Ditta Hromádková, předsedkyně krajské pobočky ČAPS Ústeckého kraje. „Důležitá témata sociální a zdravotní péče si zaslouží podporu jak ze strany státu, tak i krajské samosprávy. Proto se Ústecký kraj ve spolupráci dalších odborných subjektů snaží neustále zlepšovat podmínky zdravotně postižených i seniorů v našem regionu,“ zdůraznil důležitost péče o seniory hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Chtěl bych poděkovat zejména pracovníkům sociálních služeb, protože bez praxe a ochoty pomáhat druhým by se zkvalitňování sociálních služeb neobešlo,“ dodal hejtman.  

 

Krajské konference se zúčastnili pracovníci domácí zdravotní péče, hospicové péče, terénních služeb sociální péče, nemocnic, veřejné správy a dalších. V průběhu dne byla představena novela zákona o sociálních službách a další praktické informace, které mohou poskytovatelé terénních sociálních služeb (pečovatelská služba, osobní asistence), domácí zdravotní služby, sociální pracovníci z nemocnic využít při své činnosti. V rámci diskuse mohli účastníci prezentovat své zkušenosti z praxe.


foto
Krajský úřad hostil konferenci na téma Sdílená péče v Ústeckém kraji.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček zdůraznil důležitost péče o seniory.

foto
Vpravo předseda České asociace pečovatelské služby (ČAPS) Jindřich Kadlec, hejtman Oldřich Bubeníček a Ditta Hromádková, předsedkyně krajské pobočky ČAPS Ústeckého kraje.

foto
Krajské konference se zúčastnili pracovníci domácí zdravotní péče, hospicové péče, terénních služeb sociální péče, nemocnic, veřejné správy a dalších subjektů.

foto
Sdílená péče je způsob péče, kdy senior zůstává ve svém domácím přirozeném prostředí.

 


 


 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.6.2016 / 16.6.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém