Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

„Kotlíky“ pro Ústecký kraj se odkládají

 
logo ÚK
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa nepodepsal Dohodu o poskytnutí dotace v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů mezi Českou republikou – Ministerstvem životního prostředí a Ústeckým krajem (dále Delegační dohoda). Dotační program, který se měl spustit 8. července, se tedy odkládá.
Tisková zpráva z 3. července 2013
 

 
 

„Jsem zklamán z rozhodnutí ministra Chalupy neuzavřít půlroční přípravu na vyhlášení dotací závěrečným podpisem. Na nejbližší radě navrhneme další postup. Jelikož ale budeme muset všechna jednání znovu vést s novým ministrem, předpokládám, že první výzvu budeme moci spustit asi až v příštím roce,“ vysvětlil hejtman Bubeníček.

Delegační dohoda společně s 1. Společnou výzvou Ústeckého kraje a Ministerstva životního prostředí k podávání žádostí o poskytnutí dotace ze Společného programu na podporu výměny kotlů  byly projednány a schváleny na poradě vedení ministerstva životního prostředí 28. 5. 2013. Radou Ústeckého kraje byly tyto dokumenty schváleny usnesením č. 258/19R/2013 ze dne 11. 6. 2013 a následně byla Delegační dohoda podepsána hejtmanem Ústeckého kraje.

Po nástupu nového ministra či ministryně se bude muset Delegační dohoda a Společná výzva znovu projednat a schválit jak poradou vedení ministerstva, tak Radou Ústeckého kraje. Termín příjímání žádostí se tak bude odvíjet od těchto aktů.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 3.7.2013 / 3.7.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém