Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj apeluje, aby lidé nemanipulovali s otevřeným ohněm

 
logo
I v současné době nouzového stavu, kdy složky integrovaného záchranného systému pomáhají obecním a krajským samosprávám zabránit šíření pandemie koronaviru, musí hasičské jednotky zasahovat u požárů. Jen za uplynulé tři dny zasahovali hasiči v Ústeckém kraji u 20 požárů lesních a travních porostů a 9 požárů odpadu.
Tisková zpráva ze dne 9. dubna 2020
 

 
 

Některé požáry svým rozsahem vyčerpaly velké množství sil i prostředků. V době, kdy hasiči zásadním způsobem participují na opatřeních proti COVID-19, Ústecký kraj opravdu potřebuje každého z nich. Žádáme proto obyvatele Ústeckého kraje, aby se snažili v maximální možné míře předcházet možnému vzniku požárů, zejména při pohybu a pobytu v přírodě. V současné době nejsou příznivé povětrnostní podmínky, je dlouhodobě sucho a větrno. Prosíme, odložte pálení klestí a dalšího biologického odpadu na jiné období. Při kouření a jakékoli manipulaci s otevřeným ohněm buďte maximálně opatrní. Nezapomeňte, že je zákonem zakázáno nejen kouření a rozdělování otevřeného ohně v lese, ale i plošné vypalování trávy a porostů.

„V této obtížné době, kdy lidé v našem regionu projevují obrovskou soudržnost a nezištně si navzájem pomáhají, bych chtěl obyvatele Ústeckého kraje požádat, aby se v době velikonočních svátků chovali zodpovědně, nadále dodržovali vládní opatření a dbali zvýšené opatrnosti nejen při pohybu v přírodě, ale i na vlastních zahradách. Obzvláště v tomto období, kdy je dlouhodobě sucho, není vhodné manipulovat s otevřeným ohněm. Zároveň bych však chtěl všem popřát příjemné a poklidné prožití velikonočních svátků,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 9.4.2020 / 9.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém