Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Kraj bude s Ústím spolupracovat na testování autonomních systémů

 
002
Spolupráci na projektu U SMART ZONE tedy testování autonomních systémů jako obsah memoranda podepsali hejtman Oldřich Bubeníček a primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický. Cílem spolupráce je příprava projektu k vybudování zóny pro testování autonomních silničních vozidel v reálném silničním provozu v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 25. července 2019
 

 
 

Ústecký kraj již dlouhodobě podporuje aktivity v oblasti testování autonomních systémů na svém území, jde o jeden ze strategických projektů kraje podporovaných v rámci takzvané iniciativy „Uhelných regionů v transformaci“ a vládní strategie Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje  (RE:START). Spolupráce účastníků právě podepsaného Memoranda podpoří lepší pozici při vyjednávání podpory projektů a finančních zdrojů na národní i evropské úrovni. Spolu se tak mohou zaměřit na vytvoření detailního projektového záměru nebo na přípravu a podání projektových žádostí.

Ústecký kraj již ve spolupráci s dalšími subjekty (např. UJEP, ČVUT) připravuje konkrétní projektové záměry a podporuje developing těchto projektů,  zaměřuje se také na přeshraniční spolupráci se Saskem – TU Dresden, zde možnost spolupráce v oblasti výzkumného projektu testování na dálnici D8  Praha – Drážďany.

001

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2019 / 24.7.2019 | Zveřejnit od: 24.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém