Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj chystá spolupráci s dalším zahraničním partnerem

 
001
Delegace z ukrajinské Volyňské oblasti strávila v Ústeckém kraji zhruba tři dny, během kterých je stihl přivítat i hejtman Oldřich Bubeníček. Společným tématem byla vzájemná spolupráce, která by se mohla v dalších letech více rozvíjet na základě podepsané dohody. Pro zahraniční návštěvu byl připraven bohatý program.
Tisková zpráva ze dne 9. prosince 2013
 

 
 

Při setkání na krajském úřadě se obě strany navzájem podrobně seznámily se svými regiony. Oldřich Bubeníček představil přednosti a krásy Ústeckého kraje a Vitaliy Karpyuk, zástupce předsedy Volyňské oblastní státní administrace, seznámil Čechy s postavením a výhodami ukrajinského regionu. Oba představitelé se shodli, že mají hodně společného a že vzájemná spolupráce se nabízí hned v několika oblastech.

„Každá zahraniční spolupráce, která povede k rozvoji Ústeckého kraje, je pro nás přínosem, a proto vítám i nabídku ukrajinské Volyňské oblasti,“ řekl hejtman.

Po návštěvě krajského úřadu zamířila delegace do Mostu, kde si prohlédla okolí z hradu Hněvín, zavítala na hipodrom jako ukázku úspěšné rekultivace a poté se přesunula do Zámeckého vinařství v Třebívlicích, kde na ně čekala ochutnávka regionálních vzorků. Na programu byla i prohlídka bioplynové stanice ve Lkáni, Zemědělského družstva Klapý a vánočních trhů v Ústí nad Labem.

 

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace  

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Návštěvu zástupce předsedy Volyňské oblastní státní administrace Vitaliya Karpyuka v Ústeckém kraji si nenechal ujít obchodní rada Velvyslanectví Ukrajiny v ČR Zinovij Hošovskyj (vlevo).

01
Jednání v kanceláři hejtmana

01
Hejtman Oldřich Bubeníček předal návštěvě dárky od Ústeckého kraje - mimo jiné tradiční cibulák.

01
Delegace ukrajinské Volyňské oblasti

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 9.12.2013 / 9.12.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém