Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj již popáté podpoří začínající podnikatele

 
logo
Rada Ústeckého kraje rozhodla o rozdělení dotačního programu na podporu začínajících podnikatelů ve výši 4,2 miliónů korun. Celkem bude uspokojeno 24 žadatelů napříč celým regionem. Kraj začínající podnikatele letos podpoří již popáté.
Tisková zpráva ze dne 15. června 2020
 

 
 

V rámci dotačního programu pro začínající podnikatele bylo v letošním roce podáno celkem 103 žádostí o dotaci, z nichž 96 splnilo podmínky dotačního programu. Podpořeno bude 24 žadatelů, jejichž projekty získaly nejvyšší bodové ohodnocení.

O dotaci pro rok 2020 mohl v období od 6. února do 9. března 2020 požádat každý malý začínající podnikatel (právnická i fyzická osoba), který má sídlo nebo místo bydliště v Ústeckém kraji, získal podnikatelské oprávnění v daném předmětu podnikání v roce vyhlášení dotačního programu nebo v roce předchozím, tj. v roce 2019 nebo 2018, a splnil podmínky programu.

Celková finanční alokace pro program je 4,2 milióny korun. Maximální částka, kterou může podnikatel od kraje získat je 200 tisíc korun, minimální pak 50 tisíc korun. Poskytnutá dotace může tvořit maximálně 70 % celkových uznatelných investičních i neinvestičních nákladů projektu. Maximální délka realizace projektu je 12 měsíců.

Cílem dotačního programu, který podporuje činnost malých začínajících podnikatelů, je zvýšení konkurenceschopnosti Ústeckého kraje, rozvoj podnikatelského prostředí regionu a tvorba nových pracovních příležitostí.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 15.6.2020 / 15.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém