Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj nadělil dárky dětem z jirkovských mateřských škol

 
001
V rámci realizovaných aktivit projektu EMPAC byla v Jirkově minulý týden slavnostně otevřena za podpory Ústeckého kraje Půjčovna hraček. Slavnostního aktu se zúčastnili Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje, a Radek Štejnar, starosta města Jirkov. Ústecký kraj poskytl do Půjčovny hraček věcný dar.
Tisková zpráva ze dne 10. prosince 2013
 

 
 

Jednalo se o hračky, které byly vybrány na základě konkrétních požadavků učitelek zapojených mateřských škol do projektu EMPAC tak, aby  vyhovovaly z hlediska didaktického,  mohly být zapůjčeny dětem domů a zároveň mohly být využívány v zapojených mateřských školách i v rámci dalších aktivit projektu. Půjčovna hraček vznikla na základě přenosu zkušeností dobré praxe ze studijní cesty v Londýně. Jedná se o inovativní prvek v rámci realizace aktivit projektu.

Po přivítání všechny účastníky potěšily svým vystoupením děti ze zapojených mateřských škol. Zároveň překvapily krásnými vánočními dárečky, které pro tuto slavnostní příležitost pro zúčastněné společně se svými pedagogy vytvořily.

Slavnostního otevření „Půjčovny hraček“ a předání věcného daru se dále zúčastnili: vedoucí odboru strategie přípravy a realizace projektů Ústeckého kraje, ředitelka Mateřské školy Jirkov, p. o., vedoucí zapojených mateřských škol  a místní koordinátoři  projektu EMPAC.

Projekt EMPAC – program PROGRESS realizuje Ústecký kraj, odbor strategie přípravy a realizace projektů. Projekt EMPAC je zaměřen na podporu dětí z řad přistěhovalců a integraci přistěhovaleckých rodin. V případě Ústeckého kraje se jedná o integraci rodin sociálně vyloučených nebo sociálním vyloučením ohrožených.

Zdroj: Projektový tým EMPAC

01

This Project is supported by the European Union Programme for Employment and Social Solidarity – PROGRESS (2007-2013).

01
Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje, a Radek Štejnar, starosta města 

   Jirkov  - slavnostní otevření Půjčovny hraček

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 10.12.2013 / 10.12.2013 | Účinnost do: 10.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém