Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj podepsal dohodu o společném záměru při podpoře chemického vzdělávání

 
rr
V pátek 22. června bylo na krajském úřadu podepsáno memorandum mezi Lovochemií, Střední odbornou školou technickou a zahradnickou v Lovosicích a Ústeckým krajem, v němž smluvní strany deklarují společný zájem a vůli naplnit do konce letošního roku projekt ke zlepšení chemického vzdělávání. Za kraj dohodu podepsal hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 

„Výuka chemie je součástí přírodovědného vzdělávání, které kraj všemožně podporuje. Náš kraj je známý vyspělým chemickým průmyslem a každý mladý odborník je pro takto zaměřené firmy přínosem,“ komentoval dohodu Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj se v memorandu zavázal poskytnout finanční prostředky na realizaci projektu do maximální výše 5 milionů korun. Lovochemie zajistí zpracování stavební a realizační dokumentace a zabezpečí výběr a nákup laboratorního vybavení a přístrojů pro střední školu.

Za Lovochemii dohodu podepsali předseda a místopředseda představenstva Petr Cingr a Jan Stoklasa, za střední odbornou školu její ředitelka Jaromíra Venclíčková.

Lovochemie spolupracuje se školou na stipendijním programu a pomáhá s popularizací chemie formou různých soutěží. Ústecký kraj se nad rámec poskytovaných prostředků lovosické střední škole jako její zřizovatel nyní nově přihlásil k realizaci projektu na zlepšení laboratorního a přístrojového vybavení.

gg
Hejtman Oldřich Bubeníček vítá ředitelku SOŠ Jaromíru Venclíčkovou ...

dd
... a předsedu představenstva Lovocheie Petra Cingra

 

gg
Podpis memoranda

 

gg

 

tt

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.6.2018 / 26.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém