Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj podpořil zahájení adventu v Mostě

 
mo
Adventní koncert v mosteckém kostele Nanebevzetí Panny Marie odstartoval jedno z nejkrásnějších období v roce – advent. Koncert proběhl pod záštitou a za osobní účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a litoměřického biskupa Jana Baxanta. První adventní neděli tomu bylo přesně čtyřicet let, jeden měsíc a dva dny, kdy kostel dorazil po trase dlouhé osm set čtyřicet jedna metrů na své nové místo.
 

 
 

Adventní koncert uspořádalo statutární město Most za finanční podpory Ústeckého kraje. Partnerem koncertu byl Národní památkový ústav. V rámci koncertu předal primátor města Mostu Jan Paparega řediteli NPÚ Dušanu Michelfeitovi věcný dar v podobě podsedáků na lavice, které vyrobili žáci Střední odborné školy v Litvínově – Hamru (střední škola zřízená Ústeckým krajem).

Hudební a pěvecké vystoupení si pro návštěvníky připravil vokální soubor Čeští madrigalisté. Soubor byl založen v roce 1929 pod původním názvem Pražské pěvecké sdružení. Tento smíšený pěvecký sbor se orientuje především na duchovní, ale i světskou hudbu období renesance a baroka.

mo

mo

mo
Koncertu se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček s chotí a vnučkou

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 1.12.2015 / 1.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém