Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kraj připravuje pravidelnou podporu turistických železničních tratí

 
1
Ústecký kraj připravuje koncepci pravidelné a systematické podpory těch regionálních železničních tratí, které neslouží pro dopravní obslužnost, ale mají zásadní význam pro rozvoj cestovního ruchu. Jedná se např. o Kozí a Švestkovou dráhu, trať na Moldavu a další. Pokud se v rámci úspor díky nově vysoutěženým cenám na autobusovou dopravu podaří nalézt prostředky, kraj by ve spolupráci s obcemi a destinačními agentury zajistil turistickou dopravu již od roku 2015.
Tisková zpráva ze dne 9. prosince 2013
 

 
 

Na společném jednání přímo na kolejích Švestkové dráhy se sešel hejtman Oldřich Bubeníček s radním pro oblast dopravy Jaroslavem Komínkem, radním pro regionální rozvoj a cestovní ruch Janem Szántó a Jitkou Sachetovou, radní pro oblast kultury. Jízda byla zpestřena o divadelní vstupy herců v dobových kostýmech. „Zkušenost ukazuje, že na tratích, kde nejsou cestující pro pravidelnou dopravní obslužnost, je velký zájem o speciální akce s doprovodným programem. S řádnou propagací je možné přilákat na konkrétní příležitosti stovky účastníků. Myslíme si, že potenciál těchto menších tratí by měl Ústecký kraj systematicky využívat k prezentaci a podpoře turistického ruchu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Jak doplnil radní Komínek, kraj v současné době přispívá na provoz jednotlivých tratí po 150 tisících korun ročně, ovšem nesystematicky, z Fondu Ústeckého kraje. Pokud dojde k realizaci tohoto záměru, bude kraj počítat s finanční podporou již při přípravě rozpočtu. Aktuálně odborníci na oblast dopravy zpracovávají analýzu, která přesně konkretizuje potenciál tratí a vytipuje možnosti jejich využití, včetně finanční náročnosti při pravidelném využití v turistické sezóně. U některých tratí je možné se zaměřit na cyklisty, jinde na běžkaře či rodiny s dětmi. Speciální doprovodné akce je pak možné ve vybraných termínech realizovat průběžně na všech využívaných tratích. Na tom by se měly podílet především destinační agentury jako odborníci na cestovní ruch. Příslib systematické a dlouhodobé podpory od kraje je důležitým signálem i pro správce kolejí, který musí tratě nákladně udržovat v provozu.

Vyjížďky se zúčastnili zástupci destinačních agentur, členové krajských komisí a také žáci škol zřizovaných Ústeckým krajem, které se umístily na stupních vítězů v soutěži Dobrá škola. Jedná se o Gymnázium Teplice, Podkrušnohorské gymnázium Most a Střední průmyslovou školu Ústí nad Labem. Obzvláště dětem se líbil zábavný program i vyhlídková jízda historickým vláčkem.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Historický vláček čekla na cestující na západním nádraží v Ústí nad Labem

2
Během jízdy "vyrušovali" nezbední cestující

3
V Libčevsi byla zastávka na pravý vojenský gulášek

4
Frontu na guláš spolu s dětmi vystáli i hejtman Oldřich Bubeníček, radní Jitka Sachetová, Jan Szántó a Jaroslav Komínek

5

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 9.12.2013 / 9.12.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém