Orientační nabídka


 

Kraj turistům zjednoduší cestování po Českém Švýcarsku

Doprava Ústeckého kraje připravila jízdní řády turistických linek pro novou sezónu. Ta v Českém Švýcarsku naplno odstartuje na konci března. Kromě tradičních tras se počítá i se změnami, které vylepší spojení a propojení nejvyhledávanějších turistických cílů v oblasti národního parku.
Tisková zpráva z 14. února 2024
DSÚK
 

 
 
Autobusová linka 441 bude nově jezdit na trase Česká Kamenice – Růžová – Janov – Hřensko – Mezní Louka – Mezná v převážně hodinovém intervalu. O změnu kraj požádala Destinační agentura České Švýcarsko, která eviduje požadavky turistů a sleduje využití jednotlivých spojů v rámci turistické sezóny. Nová trasa by měla zlepšit dostupnost oblíbených cílů v národním parku.

Změn se dočká linka 435, která nově pojede po trase Mezná – Mezní Louka – Hřensko – Schmilka v hodinových intervalech. Bude umožňovat přestupy na linku 434 ve směru od Schmilky na Jetřichovice a Krásnou Lípu. 

Základní linkou národního parku zůstává autobus 434 Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Chřibská – Krásná Lípa, která se téměř nezmění. Pouze k ní přibude nové přestupní místo na zastávce Hřensko, střed. 
Další linka, která bude brázdit České Švýcarsko, ponese číslo 438 a bude jí možné využít na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka – Mezná. Tím doplní trasu 434, kde budou tak spoje mezi Děčínem a Mezní Loukou jezdit v půlhodinovém intervalu.

Turistické linky začínají v kraji jezdit na Velký pátek 29. března. Uvedené autobusové spoje pojedou každý víkend a během státních svátků. O letních prázdninách pak budou k dispozici i ve všední dny. 

Mapa turistických linek v národním parku Českosaské Švýcarsko
Mapa turistických linek v národním parku Českosaské Švýcarsko

Jetřichovické vyhlídky jako jeden z oblíbených cílů v oblasti
Jetřichovické vyhlídky jako jeden z oblíbených cílů v oblasti

 


 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 14.2.2024 / 14.2.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém