Orientační nabídka


International


Hledat
 

Kraje podepsaly dohodu se Saskem o spolupráci záchranek

zzs
Hejtmani Karlovarského, Libereckého a Ústeckého kraje, Martin Havel, Martin Půta a Oldřich Bubeníček, ve středu 25. listopadu společně se saským ministrem vnitra Markusem Ulbigem podepsali v Karlových Varech smlouvu o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb. Ujednání bude v praxi platit od 1. ledna 2016. Podpis ujednání završil dlouholeté úsilí regionů o to, aby zdravotničtí záchranáři mohli zasahovat na území sousedního státu v případě, že tamní záchranná služba nebude moci zásah provést vlastními silami.
 

 
 

„Smlouva o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranářů navazuje na společnou součinnost dalších složek integrovaného záchranného systému, policie a hasičů. Děkuji všem, kteří se na přípravě a uzavření smlouvy podíleli a současně záchranářům přeji, aby výjezdů bylo co nejméně. Byť by smlouva pomohla k záchraně zdraví či života jednoho jediného člověka za rok, má toto ujednání nesporný význam,“ uvedl při podpisu smlouvy hejtman Oldřich Bubeníček.

„Považuji to za velkou čest, že se dnes právě v Karlových Varech odehrál významný akt, který jednoznačně usnadní zajištění přednemocniční neodkladné péče po obou stranách hranice.  Nutno dodat, že jde o první přeshraniční spolupráci tohoto druhu u nás. V našem kraji se v poslední době rychle rozvíjí cestovní ruch spojený se stoupající oblibou skiareálů. Zvyšuje se počet lyžařů, snowboardistů, horských turistů v českém i německém příhraničí, a to s sebou přináší větší četnost výjezdů zdravotnických záchranářů,“ upozornil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Ujednáním o spolupráci vstupuje do praxe Rámcová smlouva mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby, která byla podepsána v Plzni před dvěma lety. Spolupráce bude vyžadovat nejvyšší úroveň komunikace operačních středisek, výjezdových skupin, konkrétních záchranářů.

Podle saského ministra vnitra Markuse Ulbiga jde o zajištění výjezdů podél hranice mezi českými regiony a Saskem v délce 454 kilometry. Zdůraznil, že se lidem, kteří potřebují okamžitou pomoc, urychleně dostane péče ať už od českých, nebo od saských záchranářů. Jak uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jde o poslední nutný krok k zajištění bezpečnosti lidí na obou stranách hranice a ocenil, že se zdravotničtí záchranáři připojí k hasičům a policistům, kteří už podobné smlouvy o spolupráci se svými německými kolegy uzavřeli dříve.

Akce se účastnila také náměstkyně ministra zdravotnictví ČR Lenka Teska Arnoštová, jež informovala přítomné, že v průběhu prosince budou zástupci ministerstva zdravotnictví jednat o uzavření další rámcové dohody mezi Českou republikou a Rakouskem.

Podpisu smluv se zúčastnil také velvyslanec ČR v SRN Tomáš Podivínský a  generální konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla.

zzs
Hejtman Oldřich Bubeníček se zdraví s Martinem Půtou, hejtmanem Libereckého kraje, uprostřed saský ministr vnitra Markus Ulbig

zzs
Oldřich Bubeníček s Martinem Havlem, hejtmanem Karlovarského kraje

zzs

zzs

zzs

 

zzs

zzs
Delegaci Ústeckého kraje na podpisu ujednání tvořili (zleva) Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví KÚÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, Petr Bureš, náměstek ředitele ZZS ÚK, Hana Týlová z odboru zdravotnictví KÚÚK, Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK a Jiří Čermák, pracovník krizového řízení KÚÚK

 

 

 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.11.2015 / 26.11.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies