Konference se zaměřovala na tematiku primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních. Na setkání vystoupili odborníci v oblasti psychoterapie a krizové intervence i ředitelé škol nacházejících se na území Ústeckého kraje. Účastníkům byla představena problematika digitálního wellbeingu a pravidla, která uživatelům moderních technologií pomáhají lépe fungovat v digitální době, i práce krizových interventů. Přednášející se také podělili o své zkušenosti a příklady dobré praxe.
Akci osobně podpořili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková, náměstek ústeckého primátora Tomáš Vlach i ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje Ingrid Štroblová.
„Duše každého člověka je velmi křehká. Je proto nutné, abychom o ni pečovali, hýčkali ji a dokázali odolávat negativním vlivům, které na ní působí. Všichni víme, že nejkřehčí je duše dítěte. Děti mnohdy neznají způsob, jak se vypořádat se stresem, krizemi, traumaty či sociálně patologickými jevy. Je na nás, dospělých, abychom jim pomáhali a ukazovali cestu, kterou se mají vydat, pokud se dostanou do jakkoliv nepříjemné či tíživé situace,“ řekl hejtman Jan Schiller.
Konference je jedna z pěti klíčových aktivit projektu Cestou podpory za duševním zdravím v Ústeckém kraji, jehož smyslem je podpora duševního zdraví žáků, studentů a pedagogických pracovníků v regionu. Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy pro podávání žádostí na aktivity v oblasti primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2022.

Na krajském úřadě se konala konference Duševní zdraví na dosah

Akci osobně podpořil hejtman Jan Schiller

Přítomné pozdravila také radní Jindra Zalabáková

O digitálním wellbeingu promluvil psychoterapeut Matěj Krejčí

Na konferenci se prezentovaly organizace a spolky zaměřující se na vzdělávání, výchovu i zdravotní prevenci

