Orientační nabídka


 

Krajská hospodářská komora pomůže firmám s náborem pracovníků z Ukrajiny

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Žádat o zařazení do tzv. Režimu Ukrajina mohou podnikatelé a firmy z Ústeckého kraje při náboru středně a nízko kvalifikovaných pracovníků z uvedené země. „Při obsazování volných pracovních míst ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky mohou zaměstnavatelé využít také zájemce z Ukrajiny. A právě s procesem jejich náboru jim nyní výrazně pomáhá také Hospodářská komora,“ říká první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. V tzv. Režimu Ukrajina Hospodářská komora podnikatelům výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces spojený se zpracováním a vyřizováním žádostí. Rychlejší přijímání a vyřizování žádostí Ukrajinců o zaměstnanecké karty odsouhlasila vláda.
Tisková zpráva ze dne 14. září 2016
 

 
 

Také Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje začala od konce srpna přijímat žádosti na zaměstnanecké karty od zaměstnavatelů, kteří potřebují obsadit volná místa ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky z Ukrajiny. Tím se podnikatelům z Ústeckého kraje výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces vyřizování žádostí.

Podnikatel, který by měl zájem o zaměstnaneckou kartu požádat, musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR, pokud bude i po třiceti dnech volné, pozici bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny. Žádost o zařazení do projektu mohou zaměstnavatelé podat prostřednictvím datové schránky, poštou nebo jednoduše poslat emailovou zprávou. Dokumenty a vše potřebné k podání žádosti je k nalezení na webových stránkách Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje www.khk-usti.cz.    


 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2016 / 14.9.2016 | Zveřejnit od-do: 14.9.2016-14.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém