Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská Střední škola stavební a strojní Teplice připravila pro žáky neobvyklý Den otevřených dveří

 
SŠSS
Střední škola stavební a strojní pojala oslavu 45. výročí založení školy neobvyklým způsobem. Dne 26. září uspořádala v prostorách školy Den otevřených dveří pro žáky ZŠ a ti měli možnost si opravdu „sáhnout“ na řemeslo.
Tisková zpráva ze dne 2. října 2018
 

 
 

Vyzkoušeli si například trenažér sváření, řídili robotické auto vlastním mobilem, v malířských dílnách si vyzkoušeli práci s vysokotlakou pistolí. Ti, co se chtějí stát instalatérem, si zase zkusili svařit plastové potrubí a budoucí automechanici si změřili, jak dlouho se „tahá auto do garáže“.  Takto si žáci prošli zábavnou formou všemi 13 hlavními učebními obory, které SŠ učí, a nyní již uvažují o té správné volbě oboru.

Současně s tím proběhla v aule školy konference k problematice odborného vzdělávání, zejména k nutnosti podpořit zájem žáků ZŠ o studium řemesel v reakci na stoupající potřeby pracovního trhu. Přítomen byl také náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd.

Jedna z aktivit, na které se zainteresované strany dohodly, je ta, že budou v maximální míře spolupracovat a podporovat včasné rozhodování žáků při volbě budoucího povolání, a to zejména v těchto oblastech - exkurze žáků ZŠ do výrobních závodů, setkávání žáků ZŠ s odborníky z praxe a možnost vyzkoušet si svou vybranou profesi přímo ve středoškolských dílnách. Cílem je, aby žáci včas získali jasnou nezkreslenou představu o možnostech výběru budoucího povolání, o jeho reálné podobě a mohli se rozhodovat o výběru studia střední školy i na základě své osobní zkušenosti.

01
Žáci z posledních ročníků základních škol navštívili v rámci Dne otevřených dveří teplickou střední školu stavební a strojní.

02
K vidění byly i praktické ukázky učebních oborů.

 

03

04
Rok 1973 a první zmínka v tisku.

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.10.2018 / 2.10.2018 | Zveřejnit od: 2.10.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém