Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Krajská zdravotní, a. s. zahájila rekonstrukci pavilonů mostecké nemocnice

 
1
Slavnostním odhalením symbolického základního kamene Krajská zdravotní, a. s. zahájila projekt „Rekonstrukce pavilónů Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Most, o. z. včetně optimalizace vnitřních prostor“, spolufinancovaný z prostředků dotačního programu Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
 

 
 

„Ústecký kraj deklaroval, že pro něj je páteř zdravotnické péče v regionu tvořena pěti nemocnicemi sdruženými pod Krajskou zdravotní a.s., samozřejmě ve spolupráci s ostatními nemocnicemi soukromými či městskými. Jsem rád, že se tuto vizi daří naplňovat i díky dobrému hospodaření Krajské zdravotní, která je v černých číslech. Můžeme být hrdí na kvalitu, prostupnost a návaznost služeb, které naše nemocnice poskytují. Mostecká nemocnice je druhou největší nemocnicí Ústeckého kraje, slouží veřejnosti desítky let a zub času i nepřetržitý provoz se na jejím stavu značně podepsaly. Těší mě, že se Krajské zdravotní daří realizovat to, co od ní Ústecký kraj jako vlastník očekává. A právě zahájená rekonstrukce je toho příkladem. Navíc s využitím dotačních prostředků, čehož si cením i s ohledem na permanentní nedostatek financí v českém zdravotnictví,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, na tiskové konferenci konané u příležitosti zahájení realizační části projektu.

 

„Je dobře, že po předchozích projektech zaměřených na přístrojové vybavení nemocnic, které bylo samozřejmě nezbytné, se Krajská zdravotní dostává k rekonstrukcím budov. Nejde samozřejmě jen o lepší vzhled, ale také praktické dopady pro pacienty i zdravotnický personál,“ doplnil hejtmana jeho první náměstek RSDr. Stanislav Rybák.

 

 „Jsem rád, že po více než ročních přípravách zahajujeme rekonstrukci mostecké nemocnice. S ohledem na stáří budov a jejich infrastruktury, které jsou dlouhodobě ve velmi špatném stavu, je celková rekonstrukce nutností. V podstatě se jedná o první akci takového rozsahu od dob výstavby nemocnice. Letos je to 40 let, kdy začala sloužit veřejnosti a opravu si jistě zaslouží,“ uvedl k dlouho očekávané rekonstrukci Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

O následujícím postupu projektu informoval Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. „Jsme den po podpisu smlouvy, ale nezahálíme, proběhla již schůzka za účasti dr. Luďka Hyky, ředitele zdravotní péče mostecké nemocnice se zástupci zhotovitele, koordinátora bezpečnosti práce a technického dozoru stavby. Byly dohodnuty postupné etapy uzavírky sekcí jednotlivých budov směřující k přesnému harmonogramu, který bude konzultován a projednáván se zdravotníky. Poté bude předán harmonogram ostatním dotčeným, aby ho mohli zapracovat do svých postupů. Nyní jsme ve fázi nezbytné administrativy. Další kroky, příprava staveniště, navážení lešení, materiálu a vlastní zahájení prací budou následovat“.

 

Rozsah projektu v kostce představil Miroslav Štýbr, zástupce firmy METALL QUATRO spol. s r. o., zastupující sdružení firem, které vyhrálo veřejnou zakázku na rekonstrukci mostecké nemocnice. „Projekt počítá s rekonstrukcí plášťů nemocničních pavilonů včetně zateplení, modernizací hydroizolací a zateplením střech i výměnou oken. Rekonstrukcí projdou i rozvody vody a kanalizace, na sociálních zařízeních dojde ke zvětšení dveří, výměně van i sprchových koutů, přibudou také další bezbariérové přístupy a modernizací projdou další výtahy“.

 

 „Věřím, že rekonstrukce výrazně přispěje k nápravě nevyhovujících podmínek při poskytování zdravotních služeb v mostecké nemocnici. Nejen nová sociální zařízení, ale i očekávaný tepelný komfort jistě ocení pacienti i zaměstnanci,“ zdůraznil MUDr. Luděk Hyka, ředitel zdravotní péče Nemocnice Most, o. z.

 

„Nechtěli jsme pouze oprášit starý, několikrát odkládaný projekt. Nový projekt vyhovuje také platné legislativě v oblasti energetických úspor a tepelných ztrát pro dotační tituly. Předpokládáme úspory na teple cca 9 mil. korun, které bude moct mostecká nemocnice využít jinde,“ doplnil k otázce energetických úspor Ing. Jiří Novák předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

Realizace projektu je rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení je bezmála 157 milionů korun. Rekonstrukce proběhne ve fázích, podle harmonogramu, za plného provozu. Projekt bude ukončen v roce 2015, prakticky rok po zahájení.

Zdroj: KZ a.s. a OMK

1
Slavnostní poklep na základní kámen
Zleva: generální ředitel KZ a.s. Petr Fiala, předseda představenstva Jiří Novák, náměstek hejtmana Stanislav Rybák, Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Miroslav Štýbr za zhotovitele, hlavní sestra mostecké nemocnice Marcela Šárová a ředitel nemocnice Luděk Hyka

 


2


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 22.8.2014 / 22.8.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém