Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Krajská zdravotní informovala o novinkách v zajišťování péče o onkologické pacienty

 
b
„Novému představenstvu a vedení Krajské zdravotní, a. s. se podařilo splnit jednu ze svých významných priorit. Tou je zápis ve věstníku Ministerstva zdravotnictví ČR, který Krajské zdravotní, a. s. nově dává možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně včetně tzv. biologické léčby nejen v Ústí nad Labem, ale také na tzv. spolupracujícím pracovišti chomutovské nemocnice," uvedl na dnešní tiskové konferenci Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., která je největším poskytovatelem zdravotních služeb v Ústeckém kraji.
 

 
 

O úpravě poskytování komplexní onkologické péče v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. rozhodl ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček a zápis ve věstníku byl zveřejněn 15. července. „Chtěl bych proto za všechny, kteří o tuto změnu usilovali, ale především za naše onkologické pacienty a jejich blízké, panu ministrovi poděkovat," dodal Jiří Novák.

 

 „Toto rozhodnutí nám umožní přejít na systém poskytování onkologické péče, běžný u jiných, zejména fakultních nemocnic. Držitel takového oprávnění může poskytovat plnohodnotnou onkologickou léčbu na dvou spolupracujících pracovištích, v závislosti na potřebách pacientů v dané oblasti," poznamenal Radek Scherfer, místopředseda představenstva KZ, a. s. a připojil se poděkováním ministru Němečkovi a připomněl i osobní zájem předsedy vlády Sobotky o řešení situace ohledně onkologické péče o pacienty v Ústeckém kraji.

 

Komplexní onkologické centrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s Krajskou zdravotní, a. s. - Nemocnicí Chomutov, o. z., zní nový záznam v ministerském věstníku. „Na první pohled jednoduché sdělení, za kterým se ale skrývá nesmírný význam pro možnosti poskytování onkologické péče našim pacientům," uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

 

Výhody sloučení obou onkologických pracovišť objasnila Martina Chodacká, primářka Onkologického oddělení KZ, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. a Onkologického oddělení KZ, a. s. - Nemocnice Chomutov, o. z. „Očekávám, že dojde k dalšímu zlepšení spolupráce obou onkologických pracovišť na všech úsecích léčebné péče o pacienty. Na chomutovském pracovišti se dostaneme zpět na lepší dostupnost mezioborových týmů a efektivněji využijeme erudovaných klinických onkologů. Dojde k lepší dostupnosti a spolupráci v oblasti nutriční péče pro pacienty z Chomutovska a okolí. Opět dojde také k rozšíření spolupráce obou pracovišť v oblasti paliativní péče včetně využití služby klinického psychologa pro obě pracoviště," zdůraznila některé z výhod primářka.

 

V diskusi s novináři zástupci Krajské zdravotní, a. s. poskytli informace také k dalším tématům souvisejícím s oblastí onkologické péče. Zmíněny tak byly plánované rekonstrukce na ústecké onkologii. Konkrétně výměna všech oken, rekonstrukce všech sociálních zařízení a vstupních prostor včetně čekáren, to vše s realizací do konce tohoto roku.

 

Zmíněny byly také potřeby obnovy zdravotnické techniky na obou pracovištích. V té souvislosti předseda představenstva zdůraznil komplikované nákupy přístrojů v kontextu zákona o zadávání veřejných zakázek, kdy jsou zdravotnická zařízení doslova paralyzována dlouhými lhůtami a soustavnými obstrukcemi uchazečů v jednotlivých veřejných soutěžích. „Naši zákonodárci by se měli začít dlouhodobě neudržitelnou situací v oblasti veřejných zakázek vážně zabývat směrem ke změnám, které by neumožňovaly blokace veřejných soutěží, představující pro zdravotnická zařízení fatální situace, kdy nemohou nakoupit požadované a v praxi naprosto nezbytné přístroje," uvedl Jiří Novák.

 

 

Jiří Vondra, tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.

tel: +420 477 114 103, mobil: +420 774 711 478

email: jiri.vondra@kzcr.eu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.7.2014 / 23.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém