Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Krajská zdravotní je připravena převzít Lužickou nemocnici, jakmile Rumburk vyřeší její dluhy

 
logo ÚK
Veškeré potřebné smlouvy se zdravotními pojišťovnami i další nutné náležitosti pro převedení Lužické nemocnice pod Krajskou zdravotní jsou připraveny, nyní musí konat město Rumburk a vedení tamní nemocnice. To dnes potvrdili zástupcům médií hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek pro zdravotnictví Stanislav Rybák a generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala. I na závěr středečního jednání Krajské zdravotní s ministrem zdravotnictví bylo znovu zopakováno, že dluhy, které sebou nemocnice nyní nese, musí uhradit její majitel – město. Krajská zdravotní v případě uhrazení těchto dluhů počítá s neodkladným převzetím a se zachováním stávající péče.
Tisková zpráva ze dne 25. července 2019
 

 
 

„Znovu musím zopakovat to, co říkáme již od začátku. Ústecký kraj a s ním i Krajská zdravotní chtějí pomoct. Stále je ovšem finální rozhodnutí na zastupitelích v Rumburku a na vedení nemocnice, zda o tento záchranný krok od Krajské zdravotní stojí. Děkuji vedení Krajské zdravotní, že dokázala v řádu dnů a možná i hodin okamžitě po obdrženém auditu, na který se čekalo, vést všechna jednání, která zajistila kompletní přípravu pro převzetí. Opravdu je tedy vše na Rumburku, jak se ke svým dluhům ve své nemocnici postaví,“ uvedl na tiskové konferenci hejtman Bubeníček. Vedení Krajské zdravotní má za sebou jednání se zdravotními pojišťovnami k novým smlouvám pro zajištění péče a také s ministrem zdravotnictví. „Jsme připraveni v Rumburku provozovat zdravotní péči v oborech vnitřního lékařství, tedy interny, chirurgie a v současnosti fungující multioborové jednotky intenzivní péče, ošetřovatelskou péči a ambulance, které jsou v provozu. Nyní se tedy čeká na rozhodnutí zastupitelů v Rumburku a také vedení tamní nemocnice. Krajská zdravotní jako vstřícný krok a deklaraci stále opakovaného zájmu připravuje smlouvu o smlouvě budoucí, kterou obdrží Rumburk v pondělí,“ popsal aktuální situaci generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

 

Pokud vše půjde dobře, může Krajská zdravotní převzít zkrachovalou Lužickou nemocnici v Rumburku zhruba v říjnu. Město musí uhradit dluhy nemocnice, schválit její finanční plán a představenstvo pak může následně stáhnout insolvenční návrh. Teprve pak bude možné jednat o převzetí zdravotnického zařízení. Městu kraj navíc nabízí finanční pomoc. „Je to vlastně další vstřícný a už několikátý krok, který Rumburku již dva roky nabízíme. Pokud by nás město požádalo, jsme ochotni na zastupitelstvu jednat o jakési půjčce na částečnou úhradu dluhů, které město má,“ doplnil hejtman Bubeníček.

 

Lužická nemocnice zajišťuje péči pro 55 tisíc obyvatel Šluknovského výběžku. Její loňské hospodaření skončilo ztrátou 52 milionů korun, letos na konci května už zařízení vygenerovalo další ztrátu bezmála 18 milionů a finanční plán nemocnice pro letošní rok počítá s deficitem až 47 milionů. Od poloviny července je nemocnice v insolvenčním řízení. Podle insolvenčního návrhu dluží dalších 37 milionů korun bankám, pojišťovnám a dodavatelům.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 25.7.2019 / 25.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém