Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní nově v Rumburku provozuje lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), začala od 1. května provozovat lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost v rumburské nemocnici, která je detašovaným pracovištěm Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Provoz nové pohotovosti byl zahájen na základě jednání mezi představiteli KZ a Ústeckého kraje a reaguje tak na požadavky na zlepšení dostupnosti zdravotních služeb v regionu.
Tisková zpráva ze dne 11. května 2022
Lužická nemocnice Rumburk
 

 
 

„Nabídku Krajské zdravotní, a. s., zapojit se do systému pohotovostních služeb pro děti a dorost velmi vítáme, rozšiřuje se tak možnost nechat ošetřit děti a mladistvé i mimo ordinační dobu dětských praktických lékařů,“ uvedl Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje.

„Vedení Ústeckého kraje jasně a opakovaně deklaruje, že rozvoj a zkvalitnění nabízených zdravotních služeb v našem regionu je jednou z hlavních priorit. Stranou nezůstává ani Šluknovský výběžek a Rumburk, kde plánujeme několik investic na zlepšení komfortu a dostupnosti zdravotní péče pro obyvatele regionu a přilehlého okolí. Prvním krokem bylo začlenění rumburské nemocnice pod správu KZ. Nyní se zaměřujeme na přípravu nutné rekonstrukce budovy nemocnice, včetně přístrojového vybavení a včetně vylepšení zázemí pro výjezdovou základnu naší krajské Zdravotnické záchranné služby. To, že se daří vedení nemocnice v Rumburku a KZ již teď nabízet nové lékařské služby zdejším obyvatelům, je jasným důkazem toho, že své sliby plníme a budeme plnit i do budoucna,“ doplnil hejtman Jan Schiller.

„Pro vedení KZ je dostupnost a zkvalitňování zdravotní péče ve Šluknovském výběžku velmi důležitou prioritou. Jsme přesvědčeni, že zřízení lékařské služby první pomoci pro děti a dorost v rumburské nemocnici, kterou naše společnost spravuje, zdejší obyvatelé uvítají,“ řekl za Krajskou zdravotní, a. s., její generální ředitel Petr Malý.

Ordinace lékařské služby první pomoci pro děti a dorost se nachází v budově, v níž sídlí dětské oddělení, tedy na adrese: U Nemocnice 1298/6, Rumburk. Ve všední dny funguje v čase od 15:30 do 21:00 hodin a během víkendu a svátků od 9:00 do 20:00 hodin.

„Chtěl bych však ujistit všechny rodiče ve Šluknovském výběžku, že se s akutním ošetřením mohou na dětské oddělení rumburské nemocnice obrátit kdykoli i mimo ordinační dobu ordinace pohotovosti, ve skutečnosti nabízíme nepřetržitou možnost ambulantního ošetření dětí a dorostu,“ doplnil ředitel zdravotní péče KZ – Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, o. z. – pracoviště Rumburk, Michal Tichý.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 11.5.2022 / 11.5.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies