Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská zdravotní obdržela první dávky vakcíny proti nákaze novým koronavirem SARS-CoV-2 a zahájila očkování zaměstnanců v první linii

 
mini
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) ve středu 30. prosince obdržela pro Ústecký kraj první box se 195 vícedávkovými injekčními lahvičkami vakcíny od společnosti Pfizer/BioNTech proti nákaze novým koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Část dodávky je určena i pro nemocnice mimo KZ a Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 31. prosince 2020
 

 
 

Ministerstvo zdravotnictví České republiky nově povolilo využít veškerý obsah lahviček. To znamená, že z jedné lahvičky je možné získat až šest dávek vakcíny. Do konce ledna 2021 by měl získat Ústecký kraj ve čtyřech po týdnu následujících dodávkách dalších 1950 lahviček této vakcíny. Ta je dodávána do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, určené jako jediné centrum pro dodávky vakcíny v Ústeckém kraji.

„Jsem rád, že včera dorazily první vakcíny i k nám do Ústeckého kraje. Očkovat se bude přesně podle připraveného plánu. To znamená, že první jsou na řadě zdravotníci v první linii,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, který se na předání vakcín a začátek očkování přijel osobně podívat.

„Pro samotnou Krajskou zdravotní je z této první dodávky vakcíny určeno 500 dávek. Pro první fázi očkování je připraveno jediné centrum v ústecké Masarykově nemocnici, které bude z následujících dodávek redistribuovat vakcínu i do dalších našich nemocnic,“ informoval Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

Prvními očkovanými jsou zdravotníci v první linii z ústecké Masarykovy nemocnice - infekčního oddělení, Emergency, Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny, plicního oddělení. „Také v nemocnicích v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově máme seznamy zaměstnanců, kteří mají o očkování zájem. Jak budou přicházet další dodávky vakcíny, postupně budou očkováni,“ dodal Tomáš Hrubý.

1
Prvním očkovaným zdravotníkem proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji byla Dana Vaculíková, hlavní hygienička KZ

 

2
Mezi prvními očkovanými zdravotníky proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji byl ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 31.12.2020 / 31.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém