Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská zdravotní otevřela nové očkovací centrum ve Sportaréně v Teplicích

 
OČM Teplice
Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a. s., (KZ) uvedly do provozu nové očkovací místo pro aplikaci vakcín proti onemocnění COVID-19. Očkovací místo ve Sportaréně v Teplicích, které se přestěhovalo z teplické nemocnice, funguje ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin. Už v pondělí 12. dubna začalo fungovat očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, od 1. dubna zajišťují vakcinaci v nových očkovacích prostorech zdravotníci v Nemocnici Chomutov, o. z.
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2021
 

 
 

„Samozřejmě i my jsme si byli a jsme vědomi toho, že některá očkovací místa v nemocnicích nejsou prostorově vyhovující. Proto dochází k budování nových, vhodnějších pro očkování. Takové prostory jako nyní v Teplicích umožní naočkovat mnohem více lidí než doposud. Pevně doufáme, že se postupně zvýší i počty dodávaných vakcín. To je absolutně klíčové pro to, abychom mohli postupně uspokojit všechny zájemce o očkování, a my opravdu děláme vše, co je v našich silách,“ řekl Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

„Od samého začátku procesu očkování otevřeně říkáme, že právě očkování je pro nás tou správnou cestou, jak se vrátit po pandemii, kterou způsobilo onemocnění COVID-19, k normálnímu životu. Vyvíjíme proto značné úsilí pro to, abychom zajistili dostatečné kapacity pro očkování, proto přistupujeme k budování těchto očkovacích center. Rád bych dnes poděkoval představitelům Teplic, kteří nám zde vycházeli vstříc a centrum vzniklo i díky jejich přičinění,“ doplnil Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

„Jsem rád, že po tříměsíčním jednání otevíráme centrum, které zajistí proočkování občanů města i širokého okolí bezpečně a se vším komfortem, bezbariérově a s dostatkem parkovacích míst. Věřím, že bude takový dostatek vakcín, že se v nejbližší době podaří proočkovat vysoké procento obyvatel a tím i vrátit Sportarénu zpět sportovcům,“ uvedl Hynek Hanza, primátor statutárního města Teplice.

„Naší snahou bylo přiblížit a zajistit očkování pro lidi v teplickém okrese, proto jsme se aktivně podíleli na zřízení tohoto centra. Všichni bychom si už přáli navštívit sportoviště právě kvůli sportu nebo třeba zajít do oblíbené hospůdky. A věříme, že právě rychlé očkování tomu pomůže,“ dodal Jiří Štábl, náměstek teplického primátora.

Nové očkovací centrum v Teplicích:
Sportaréna Teplice, Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
PROVOZNÍ DOBA: Po – Pá 8:00-18:00

Více informací k vakcinaci proti onemocnění COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

OČM Teplice
Plocha Sportarény Teplice za fotbalovým stadiónem našla nové využití

 

OČM Teplice
Zahájení provozu si nenechali ujít zástupci Ústeckého kraje, města Teplice i Krajské zdravotní, a. s.

 

OČM Teplice
Petr Severa (vlevo), krajský koordinátor pro očkování, a Petr Malý, generální ředitel KZ, a. s.

 

OČM Teplice

 

OČM Teplice

 

OČM Teplice

 

OČM Teplice

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.4.2021 / 14.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém