Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní otevřela v ústecké Masarykově nemocnici zcela nový pavilon

Vedení Krajské zdravotní a zástupci Ústeckého kraje slavnostně otevřeli v ústecké Masarykově nemocnici nový moderní pavilon. Jeho součástí jsou operační sály a lůžka oddělení kardiochirurgie, kardiologie, hrudní chirurgie, Kliniky anesteziologie, perioperační medicíny a jednotky intenzivní péče (KAPIM a JIP), i ambulance jednotlivých oddělení. Jde o nemocniční koncept budovy vycházející z nejnovějších trendů.
Tisková zpráva ze dne 11. června 2024
00
 

 
 
Nový pavilon je významnou nemocniční stavbou i v rámci České republiky. Investiční akce byla částečně financována z dotačních zdrojů, a to konkrétně z 98. výzvy IROP, tzv. REACT– EU, s výší dotace 500 milionů korun. Z finanční investiční podpory Ústeckého kraje, pro zajištění vyrovnaného cash flow, využívá Krajská zdravotní investiční úvěr od Komerční banky, a. s. Celkové cenové náklady jsou bezmála 1,8 miliardy korun včetně DPH.

Nový pavilon představuje důležitý posun pro zdravotní péči v našem kraji, proto je dobře, že se Ústecký kraj z pozice jediného akcionáře na výstavbě významně finančně podílel. Jsem hrdý, že Krajská zdravotní má další špičkové pracoviště a že můžeme našim občanům nabídnout odbornou péči a lékařské vybavení na nejvyšší úrovni, vyzdvihl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Požadavky na poskytování zdravotních služeb se neustále vyvíjejí. A pokud je cílem zajistit pacientům péči podle dnešních standardů, je nutné do nemocnic investovat. Naším cílem je dlouhodobé, koncepční promýšlení investic do našich nemocnic i v souladu s demografickými trendy, uvedl Ondřej Štěrba, předseda představenstva Krajské zdravotní, pod niž spadá celkem sedm nemocnic v regionu.

Otevření nové budovy s kardiocentrem je skvělé nejen pro zdravotníky, ale hlavně pro všechny obyvatele Ústeckého kraje. Po téměř osmi letech příprav a velké podpory vedení Ústeckého kraje se můžeme pochlubit nejmodernějším kardiocentrem v České republice, kde budeme mít k dispozici tři špičkové angiolinky včetně hybridního sálu a dva operační sály pro kardiochirurgii. Budova je i po stavební stránce velice zdařilá a nabízí velkorysé prostory pro budoucí pacienty. Musím velice poděkovat všem, kteří se na vzniku tohoto krásného centra podíleli a garantovat jim, že uděláme vše pro to, aby budoucí pacienti byli s naší péčí spokojeni, kvituje ředitel ústecké Masarykovy nemocnice Aleš Chodacki.

Obyvatelé Ústeckého kraje se dočkali moderního centra komplexní kardiovaskulární léčby, které pomůže zlepšit dostupnost této vysoce specializované péče přímo v kraji, říká generální ředitelka Krajské zdravotní Taťána Soharová.

Stavbu nového pavilonu projektoval architektonický a projektový ateliér Domy architects pod vedením Ing. arch. Michala Juhy a Ing. arch. Jana Topinky. Pavilon s kardiocentrem je unikátní stavbou v tom ohledu, že nejen přináší významný impuls kardiologii a kardiochirurgii, ale současně rozvíjí podstatné části nemocnice, a to intenzivní péči a operační trakt. Samotné kardiocentrum je komplexním pracovištěm od ambulantní a jednodenní péče až k vysoce specializované kardiochirurgii. V operačním traktu je mimo jiné vybudován nejmodernější hybridní sál v České republice, dodává Michal Juha.

Zhotovitelem stavby je Sdružení společností s názvem „Společnost Metrostav – DIZ – BAK – NEPRO – Masarykova nemocnice“ s vedoucím členem sdružení společností Metrostav a. s.

Kapacity pracovišť v nové budově: 

Centrální operační sály 
7 operačních sálů (5 sálů standardních a 2 sály hybridní s angiolinkou, jeden s magnetickou rezonancí) – jeden ze sálů přísluší ke kardiologii 

Kardiologie 
3 operační sály (hybridní s angiolinkou) 
30 standardních lůžek 
6 lůžek denní stacionář 
16 lůžek JIP (akutní příjem) 

Kardiochirurgie 
2 operační sály 
15 standardních lůžek 
7 lůžek intermediárních 
7 lůžek JIP 

Hrudní chirurgie 
25 standardních lůžek 

KAPIM a JIP 
12 lůžek JIP 
12 lůžek KAPIM 

Ambulance – centrální umístění – přísluší ke kardiologii, kardiochirurgii a hrudní chirurgii 
11 ordinací

01
Pásku společně přestřihli: poslanec Parlamentu ČR Andrej Babiš, generální ředitelka KZ Taťána Soharová, hejtman Jan Schiller, hlavní sestra Masarykovy nemocnice Soňa Brabcová, ředitel Masarykovy nemocnice Aleš Chodacki, zástupci zhotovitele stavby,  radní pro zdravotnictví Radim Laibl a předseda představenstva KZ Ondřej Štěrba

01
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller 

02
Slavnostní otevření nového pavilonu podpořili společně s hejtmanem Janem Schillerem také členové Rady Ústeckého kraje Marek Hrabáč, Lubomíra Mejstříková a Jindra Zalabáková

04
Nový pavilon představil přítomným hostům ředitel ústecké Masarykovy nemocnice Aleš Chodacki

05
Nový pavilon v ústecké Masarykově nemocnici

06
Pohled do interiéru

07

07

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 11.6.2024 / 11.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém